Jozef Lukáč vstupuje do poslaneckého klubu Sme rodina

Jozef Lukáč, poslanec NR SR (Zdroj: SITA)

Podľa predsedu hnutia Borisa Kollára je takýto krok logickým vyústením doterajšej spolupráce.

Odídenec z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Jozef Lukáč bude od 1. septembra členom poslaneckého klubu Sme rodina. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor Sme rodina. „Sme rodina mi je dlhodobo blízka svojou pomocou rodinám, matkám s deťmi a pomocou zadlženým ľuďom, ktorí sa nevedia z dlhovej pasce dostať iba vlastnými silami,” vysvetlil svoj krok Jozef Lukáč.

Podľa predsedu hnutia Borisa Kollára „je takýto krok logickým vyústením doterajšej spolupráce, ktorá sa v parlamente dlhodobo prejavovala spoločnými hlasovaniami vo všetkých dôležitých otázkach podpory rodiny a v sociálnych otázkach.“ Lukáč sa stáva aj členom hnutia Sme rodina.

Pätica poslancov Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Jozef Lukáč, Veronika Remišová a Anna Verešová v júni oznámila, že v parlamentných voľbách 2020 nebude kandidovať za hnutie OĽaNO. Remišová sa pridala k tímu exprezidenta Andreja Kisku, ktorý zakladá stranu s názvom Za ľudí.

Červeňáková a Gaborčáková budú v budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať za KDH. Verešová rokuje o možnej budúcej spolupráci s Kresťanskou úniou, KDH i s pripravovanou stranou Za ľudí.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...