Jedna zo žien v Epsteinovom prípade vyzvala princa Andrewa, aby sa priznal

Princ Andrew (Zdroj: SITA)

Princ Andrew odmieta obvinenia, že by sa podieľal na Epsteinových zločinoch a opakovane tiež poprel, že by vedel o kriminálnom správaní jeho niekdajšieho priateľa.

Jedna z mnohých žien, ktoré obviňujú zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina zo sexuálneho zneužívania, vo svojich vyjadreniach opätovne spomenula aj britského princa Andrewa a vyzvala ho, aby sa priznal. Virginia Roberts Giuffre novinárom pred newyorským súdom povedala, že princ Andrew “presne vie, čo urobil” a dúfa, že prizná pravdu.

Giuffre podľa vlastných slov ako 15-ročná pracovala v golfovom rezorte Mar-a-Lago, ktorý patrí americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, keď ju oslovili, aby “dala Epsteinovi masáž“, informuje britská BBC. V súčasnosti 35-ročná Giuffre tvrdí, že ju mal Epstein ako “sexuálnu otrokyňu” a ako 17-ročnú ju pri troch príležitostiach nútili k sexu s princom Andrewom. “Zničili moje nádeje a ukradli mi sny,” povedala predtým pred súdom.

Princ Andrew odmieta obvinenia, že by sa podieľal na Epsteinových zločinoch a opakovane tiež poprel, že by vedel o kriminálnom správaní jeho niekdajšieho priateľa.

Epstein sa priatelil s viacerými osobnosťami svetovej politiky aj šoubiznisu. Prvý raz ho súdili už v roku 2008, keď sa priznal k zneužitiu neplnoletého dievčaťa a dostal za to 18-mesačný trest odňatia slobody, z ktorého si nakoniec odsedel len 13 mesiacov.

Šesťdesiatšesťročného finančníka opätovne zatkli začiatkom júla a obvinili ho zo sexuálnych zločinov, za ktoré mohol dostať až 45 rokov väzenia. Tentoraz tvrdil, že je nevinný. Podľa obvinení bol údajne súčasťou gangu zaoberajúceho sa prostitúciou a celebritám, ktoré pozýval do svojho luxusného sídla v New Yorku, ponúkal “služby prostitútok”, vrátane neplnoletých dievčat. Desiateho augusta spáchal vo svojej cele v Manhattane samovraždu obesením

— SITA 

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...