Moslimky, feministky, imigranti. Pozrite si neuveriteľné náborové VIDEO švédskej armády

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Vo štvrtok 2. mája sa na oficiálnom youtube kanáli ozbrojených síl Švédska (Försvarsmakten) objavilo nové náborové video. Pod heslom „Príď taký, aký si“ počas 40 sekúnd armáda povoláva do služby čo najpestrejšiu škálu ľudí. Homosexuálov, feministky, moslimov či černochov a zdôrazňuje, že chce byť „inkluzívnym“ pracoviskom, na ktorom ľudia svoje „vzájomné rozdiely vidia ako silu.“

Týmto materiálom Švédsko opäť potvrdzuje svoju pozíciu multikultúrneho pokusného laboratória. Avšak je smutné, že na úkor tak dôležitej veci ako je obrana vlastného štátu a jeho obyvateľov.

Kompetentní politici a vrchné velenie ozbrojených síl pod vplyvom liberálneho dogmatizmu podľa všetkého zabudli na to, že rozhodujúcim kritériom pri vstupe do armády musí zostať vynikajúca fyzická zdatnosť a mentálna odolnosť a nie sexuálna orientácia, náboženstvo či farba pokožky. Úlohou armády je v krajnom prípade boj a ten zefektívňuje predovšetkým vojenská taktika, testosterón a vycibrené armádne technológie, nie diverzita sama o sebe.

Video si len pár hodín od zverejnenia pozrelo vyše 20,000 užívateľov a aj v tak otvorenej krajine akou je Švédsko sa na neho spustila vlna kritiky. Severania jeho kvalitu ohodnotili aj číselne a materiál si od nich vyslúžil takmer 2000 dislajkov a iba niečo vyše 200 lajkov.

Rozhorčení ľudia v komentároch hodnotia Försvarsmakten ako „spolitizovanú“ inštitúciu, pričom zverejnenie klipu je podľa nich „urážkou“ voči ich starým otcom vojakom. Niektorí sa smejú z predstavy, že moslimské dievčatá v hidžábe budú mať ambíciu slúžiť Švédsku so zbraňou v ruke a cítia „hanbu“ pri pohľade na správanie sa svojej krajiny.

Šanca prilákať dostatočné množstvo oddaných a schopných ľudí do armády sa priamo úmerne znižuje s pokračujúcou výmenou obyvateľstva a narastajúcou snahou vykynožiť zdravú národnú hrdosť.

Pripomeňte to Švédom, až budú nakrúcať ďalšie video.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Trump je pripravený podpísať mierovú dohodu s Talibanom

Trump je pripravený podpísať mierovú dohodu s Talibanom

Americký prezident Donald Trump je pripravený podpísať mierovú dohodu s militantným hnutím Taliban v Afganistane, ak vydrží dočasné prímerie. Šéf Bieleho domu to vyhlásil pred svojou cestou do Indie. "Je čas prísť domov. Chcú prestať. Viete, bojovali veľmi..