Lucia Žitňanská: Absurdné, nie je dôvod váhať pri odvolávaní Jankovskej

Lucia Žitňanská (Zdroj: SITA)

Monika Jankovská nemala odísť na dovolenku, ale z funkcie štátnej tajomníčky a na dovolenku mali odísť všetci sudcovia, ktorým minulý týždeň zobrala polícia mobily, vraví v rozhovore pre spravodajský portál Denníka N bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, ktorá bola v tretej vláde Roberta Fica (Smer-SD) Jankovskej nadriadenou.

Podľa Žitňanskej je situácia vážna, pretože sa vedie trestné stíhanie. „Je to neudržateľná pozícia a je úplne absurdné, že skoro týždeň sa celý štát, vrátane najvyšších ústavných činiteľov, zaoberá jednou štátnou tajomníčkou. Štátny tajomník nemôže byť taká politická váha, aby kvôli nemu boli nastúpené politické špičky. Je to celé absurdné. Treba povedať, že už sa nerozprávame len o mediálnych podozreniach. Evidentne sa tu vedie nejaké trestné stíhanie pre podozrenia z korupcie a zneužitia právomoci verejného činiteľa. V súvislosti s ním boli zaistené mobilné telefóny. Vyšetrovanie môže trvať krátko, ale aj dlho. To nevieme. No fakt je, že tu nejaké vyšetrovanie prebieha,” povedala Žitňanská v rozhovore.

Jankovská je na plánovanej dovolenke a zatiaľ nereagovala, či odíde zo svojho postu. Okrem Jankovskej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorom.

Denník N tiež priniesol informáciu, že ide o prokurátora Bystríka Paloviča, sudkyne Zuzanu Maruniakovú, Miriam Repákovú ako aj krajskú sudkyňu Andreu Haitovú, ktorá je Jankovskej sestra. Na odchod z funkcie Jankovskú vyzvala aj prezidentka Zuzana Čaputová, svoje pokračovanie vo funkcii by mala zvážiť aj podľa premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD).

— SITA 

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Vydavateľstvo News and Media Holding zasahuje do volieb, keď cenzuruje inzeráty hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedol líder hnutia Igor Matovič. Podľa jeho slov malo záujem OĽaNO inzerovať v médiách, ktoré z..