Gašpar chce vysvetľovať okolnosti okolo vraždy Kuciaka

Tibor Gašpar (Zdroj: TASR)

Tibor Gašpar sa podľa vlastných slov chce vyjadriť aj k tomu, prečo odišiel z postu policajného prezidenta

Séria statusov na sociálnych sieťach a videí má verejnosti v rámci projektu “Oklamaní” ozrejmiť okolnosti po vražde novinára Jána Kuciaka. Pripravuje ich bývalý policajný prezident Tibor Gašpar. Ako napísal na sociálnej sieti, chcel by napríklad vysvetliť, aká bola činnosť polície a jeho samotného ako prezidenta Policajného zboru v prvých hodinách po zistení dvojnásobnej vraždy novinára a jeho priateľky, ako to bolo s prítomnosťou riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera na mieste činu alebo ako vznikol vyšetrovací tím a ako sa vyšetrovalo do mája 2018.

Koncom tohto mesiaca totiž Gašpar po dohode s predsedom vlády Petrom Pellegrinim odišiel z funkcie. Vysvetliť chce tiež, prečo po približne troch týždňoch rezignoval vtedajší minister vnútra Tomáš Drucker, ktorému sa Gašpara nepodarilo presvedčiť, aby odišiel z funkcie.

Gašpar sa podľa vlastných slov chce vyjadriť aj k tomu, prečo nakoniec on sám odišiel z postu policajného prezidenta. “Je toho veľa, čo vysvetľovať,” napísal s tým, že informácie podloží konkrétnymi faktami. “Budete tak mať možnosť vidieť, komu naozaj záleží na vyšetrení tohto ohavného činu, a kto ho len bezcitne zneužíva vo svoj prospech,” dodal Gašpar.

Gašpar z funkcie prezidenta Policajného zboru odišiel po dohode s premiérom Pellegrinim, ktorý bol vtedy aj poverený riadením rezortu vnútra. Gašparov odchod predtým žiadali aj demonštranti zo zhromaždení Za slušné Slovensko a aj politická opozícia. Jeho meno sa spomínalo aj v súvislosti s lustráciami novinárov.

-SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...