Pozor, nedvíhajte! Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty z Afriky

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Polícia upozorňuje občanov na hovory z podvodných čísel zo zahraničia, hlavne zo Stredoafrickej republiky. “Nikdy takéto čísla nedvíhajte, nikdy im nevolajte naspäť. Ak vám v zahraničí žije rodina, tak jej čísla určite máte uložené. Ak sa s vami bude chcieť niekto spojiť zo zahraničia, či už známy alebo vzdialená rodina, tak by vám poslal esemesku, ak nebudete dvíhať,” uvádza Policajný zbor SR na sociálnej sieti.

V prípade podvodných čísiel totiž podľa polície hrozí zaúčtovanie vysokej sumy za hovor. “Ide o premyslenú sieť zahraničných podvodníkov, ktorí sú takmer nepostihnuteľní. Preto ich hovory ignorujte,” odporúča polícia. Zároveň pripomína, že skoro každý telefón už umožňuje blokáciu čísel. “Zároveň o týchto číslach upovedomte svojho operátora. Ak ani to nepomôže a budú vás neustále otravovať, choďte na políciu,” dodala polícia.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Slovenská pošta pozastavuje prijímanie zásielok určených do Talianska

Slovenská pošta pozastavuje prijímanie zásielok určených do Talianska

Talianska pošta pre pretrvávajúce šírenie koronavírusu a v záujme bezpečnosti s okamžitou platnosťou pozastavila doručovanie do rizikových obcí a oblastí v Taliansku. Preto Slovenská pošta, rovnako ako aj iné poštové podniky sveta, pristúpila k pozastaveniu prijímania zásielok, ktoré..