Z ruskej dumy píšu do slovenského parlamentu: Nikoho sme nepozývali

Rusko, ilustračná fotografia (Zdroj: Pixabay.com)

Denníku S sa podarilo získať fotografiu listu od predsedu Výboru pre medzinárodné záležitosti Ruskej štátnej dumy Leonida Sluckého, ktorý do Národnej rady SR poslal pred niekoľkými dňami. Cieľom listu bolo odpovedať na dohady o tom, kto zo slovenského parlamentu bol či nebol do ruskej dumy posledné mesiace pozvaný. Preložený text uverejňujeme v celom znení. Keďže sa v dokumente spomína meno kandidujúceho politika, fotografiu listu sme pripojili orezanú.

Vážený pán predseda!

Oficiálne pozvania zahraničným delegáciám alebo jednotlivým členom zahraničných parlamentov na návštevu Ruskej federácie v mene Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie sa posielajú v súlade s protokolárnou praxou, diplomatickými kanálmi s podpisom predsedu Štátnej dumy a tiež, na jeho príkaz, s podpismi zástupcov predsedu Štátnej dumy alebo s podpismi jedného z dvoch profilových výborov Štátnej dumy.

Informujem Vás o tom, že oficiálne pozvania tohto druhu poslancom parlamentu Slovenska posledné mesiace posielané neboli.

S pozdravom,

Predseda výboru Leonid Sluckij

List Leonida Sluckého pre NR SR.

— Redakcia

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...