Pražský homosexuálny spevácky zbor príde prvýkrát na Slovensko. Akciu zaštiťuje progresívny primátor Bratislavy

Matúš Vallo (Zdroj: SITA)

Český spevácky zbor pozostávajúci z homosexuálov sa chystá po prvýkrát na Slovensko. Akciu podporuje aj primátor hlavného mesta Slovenska. Výťažok z koncertu má ísť neziskovke na pomoc proti šíreniu ochorenia HIV a AIDS.

V polovici marca príde prvý krát na Slovensko český spevácky zbor zložený z homosexuálov, Doodles. Oznámili to na svojej stránke na sociálnej sieti, pričom reklama na podujatie hlása, že akciu zaštiťuje primátor mesta Bratislava Matúš Vallo.

Koncert sa má konať v koncertnej sieni Dvorana na Vysokej škole múzických umení. Výťažok z tejto akcie má byť venovaný občianskemu združeniu Dom svetla. To sa zaoberá prevencii šírenia ochorení HIV a AIDS, zároveň bojuje aj proti stigmatizácii HIV pozitívnych ľudí.

Podpora od Valla

Matúš Vallo už v minulosti podporil rôzne LGBT akcie, zúčastnil sa napríklad dúhových pochodov v Bratislave, na ktorý chodil aj s kapelou Para.  

„Zúčastním sa na ňom aj tento rok a vystúpim na ňom s príhovorom. Nijako tým neznižujem váhu a dôležitosť témy ‘rodina’, no v situácii, kedy sa množia verbálne aj neverbálne útoky voči menšinám, cítim potrebu zastať sa a podporiť tých, ktorí sa môžu v našej spoločnosti cítiť oprávnene ohrození,“ uviedol primátor v roku 2019.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...