Polícia začala na hraniciach s Rakúskom zastavovať autá

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Slovenská polícia odštartovala v súvislosti s šírením koronavírusu v Európe preventívne opatrenia, ktorými chcú varovať verejnosť pred prípadnou hrozbou nákazy. Policajný zbor zdôrazňuje, že nejde o žiadne kontroly, ale informačnú kampaň.

Od štvrtka (28.02.) od 18:00 hodiny budú policajti na hraničných priechodoch zastavovať vozidlá, ktoré sa vracajú z krajín dotknutých týmto vírusom. Polícia upozorňuje, že nejde o policajnú kontrolu, ale o informačnú kampaň, aby občania vedeli, ako majú postupovať v prípade zistenia podozrenia na koronavírus.

Polícia bude v spolupráci s pracovníkmi Červeného kríža a ďalšími dobrovoľníkmi rozdávať informačné letáky s odporúčaním, ako je potrebné postupovať v spomenutých prípadoch. Nie je dôvod na šírenie paniky, v prípade potreby sme pripravení prijať potrebné opatrenia.

Informačná kampaň bude trvať do pondelka (02.03.), kedy bude opäť zasadať štáb a rozhodne o ďalšom postupe.

INFORMAČNÁ KAMPAŇ V SÚVISLOSTI S KORONAVÍRUSOM Dnes od 18:00 hod. budú policajti na hraničných priechodoch zastavovať…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Freitag, 28. Februar 2020

— TOP


Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...