Skončíš v base opička, odkazuje Jankovskej Matovič. Tá na neho podáva trestné oznámenie

Monika Jankovská, štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR (zdroj: SITA)

Štátna tajomníčka Monika Jankovská, ktorú Marián Kočner v uniknutej komunikácii nazýval svojou „opičkou“ na ministerstve spravodlivosti je terčom opozície od minulého štvrtka, keď jej polícia zadržala mobilný telefón. Ten mala údajne použiť na komunikáciu s Kočnerom cez aplikáciu Threema. Jankovská to popiera a ukazuje prstom na lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča, ktorý zvolal protest za jej odvolanie.

Podľa Jankovskej je to práve Matovič, kto nepoprel, že komunikoval s Kočnerom obvineným z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Štátna tajomníčka rezortu justície podala na Matoviča trestné oznámenie za ohováranie a podľa vlastných slov podniká ďalšie právne kroky o údajnej komunikácii s Kočnerom.

„Igor Matovič nepoprel, že s obvineným Marianom K. komunikoval a existujú smsky, ktoré to dokazujú. Tento pán používa klebety ako fakt. Ja ako právnička zásadne rozlišujem medzi faktami a ohováraním,“ napísala Jankovská na svojom facebookovom profile.

Matovič reagoval na sociálnej sieti druhý deň ráno po zverejnení statusu štátnej tajomníčky a nedával si servítku pred ústa. Jankovskú označil za „mafiánsku spojku“ a „kočnerovu fuchtlu“ s odkazom: „Kľud opička, skončíš v base.“

Mafiánska spojka

„Mafiánska spojka Jankovská večer napísala tento status. Išla potom spokojná spinkať. Ľudia jej tam dali v noci neskutočnú nakladačku … a ona hrdinka miesto toho, aby sa ráno pozrela do tých komentárov ako do zrkadla a brnkla Pellemu, že odstupuje … všetky komentáre vymazala. Nuž, asi chce naďalej žiť v sebaklame, že nie je len obyčajnou Kočnerovou fuchtlou, ale ctihodnou sudkyňou,“ píše Matovič na Facebooku.

Líder hnutia OĽaNO vyzval premiéra Petra Pellegriniho, aby Jankovskú okamžite odvolal z postu štátnej tajomníčky, pretože si mala podľa uniknutej komunikácie s Kočnerom údajne vymeniť stovky správ.

Matovič zvolal celodenný protest pred budovou ministerstva spravodlivosti v Bratislave, na ktorý prišli desiatky ľudí.

MAFIÁNSKA SPOJKA JANKOVSKÁ večer napísala tento status. Išla potom spokojná spinkať. Ľudia jej tam dali v noci…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Nedeľa 25. augusta 2019

Ak je Pellegrini chlap…

Matovič pripomenul, že Jankovská si písala s Marianom Kočnerom aj po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a podľa neho nemá čo vo svojej funkcii robiť. Poslanec kritizoval aj demokratickú parlamentnú opozíciu, ktorá musí byť podľa jeho slov v tomto prípade aktívnejšia.

„Pani Jankovská klamala, keď hovorila, že Mariana K. nepozná, ani s ním nekomunikovala. Podľa medializovaných informácií si s ním vymenila viac ako tisíc správ,“ pripomenul predseda hnutia Igor Matovič, ktorý ešte v nedeľu vyzval premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd), aby v prípade Moniky Jankovskej urýchlene konali.

„Ak je Peter Pellegrini chlap, okamžite pani Jankovskú odvolá. Nemôže byť vo funkcii štátneho tajomníka niekto, kto vedome spolupracoval s mafiou,“ povedal v nedeľu Matovič.

Štátnej tajomníčke Monike Jankovskej ešte vo štvrtok 22. augusta podvečer zadržali policajti mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom Kočnerom pomocou aplikácie Threema.

Jankovská následne odcestovala na plánovanú dovolenku a zatiaľ nereagovala na otázky agentúry SITA, či odíde zo svojho postu. Okrem Jankovskej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorom. Denník N priniesol informáciu, že ide o prokurátora Bystríka Paloviča, sudkyne Zuzanu Maruniakovú, Miriam Repákovú, ako aj krajskú sudkyňu Andreu Haitovú, ktorá je Jankovskej sestra.

— Tomáš Pilz

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Vydavateľstvo News and Media Holding zasahuje do volieb, keď cenzuruje inzeráty hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedol líder hnutia Igor Matovič. Podľa jeho slov malo záujem OĽaNO inzerovať v médiách, ktoré z..