Matovič dal Pellegrinimu ultimatum

Igor Matovič (Zdroj: TASR)

Ak bude Monika Jankovská naďalej štátnou tajomníčkou Ministerstva spravodlivosti SR hnutie OĽaNO zvolá celodenný protest na pondelok 26. augusta. Uviedol to na dnešnom brífingu líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Zároveň vyzval premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd), aby v prípade Moniky Jankovskej urýchlene konali. „Ak je Peter Pellegrini chlap okamžite pani Jankovskú odvolá. Nemôže byť vo funkcii štátneho tajomníka niekto, kto vedome spolupracoval s mafiou,” povedal Matovič. Hnutie už oznámilo, že plánuje protestovať na Župnom námestí pred budovou rezortu spravodlivosti, premiérovi dáva čas do pondelkového rána.

„Monika Jankovská svojím správaním spáchala atentát voči spravodlivosti na Slovensku. Najskôr tvrdila, že Mariana K. nepozná a nie sú v kontakte, dnes je zrejmé, že si s ním vymenila viac ako tisíc správ. Tento pán je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a teda mafia má priamy dosah na slovenskú spravodlivosť,” dodal Matovič. Líder hnutia OĽaNO pripomenul, že Pellegrini môže v prípade potreby zvolať rokovanie vlády SR kedykoľvek. „Ak je treba, nech premiér zvolá vládu na pondelok. Pani Jankovská nemá na svojom mieste čo hľadať. Rovnako neexistuje, aby sa mohla vrátiť do sudcovského talára. Pokiaľ je potrebná zmena legislatívy, ponúkame pomoc nášho hnutia,” uzavrel.

Štátnej tajomníčke Monike Jankovskej ešte vo štvrtok 22. augusta podvečer zadržali policajti mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom K. pomocou aplikácie Threema. Jankovská následne odcestovala na plánovanú dovolenku a zatiaľ nereagovala na otázky agentúry SITA, či odíde zo svojho postu. Okrem Jankovskej vzali policajti mobilné telefóny aj viacerým sudcom či prokurátorom. Denník N priniesol informáciu, že ide o prokurátora Bystríka Paloviča, sudkyne Zuzanu Maruniakovú, Miriam Repákovú, ako aj krajskú sudkyňu Andreu Haitovú, ktorá je Jankovskej sestra.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Vydavateľstvo News and Media Holding zasahuje do volieb, keď cenzuruje inzeráty hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedol líder hnutia Igor Matovič. Podľa jeho slov malo záujem OĽaNO inzerovať v médiách, ktoré z..