Skladanie vlády môže byť rýchle, ale takisto aj jej pád. Chcel nám Baránek pomocou bájky povedať toto?

Ján Baránek (Zdroj: youtube.com)

Vzhľadom na prebiehajúce moratórium nie je možné tlmočiť svoje politické posolstvá otvorene. Skrytú formu zvolil na poslednú chvíľu aj analytik Ján Baránek, ktorý možnú povolebnú situáciu pripodobnil k bájke o žabe a škorpiónovi. Zrejme chcel povedať, že skladanie vlády môže byť rýchle, ale rovnako rýchly môže byť i pád.

Úvod svojho facebookového vyjadrenia začal analytik tvrdením, že všetko potrebné už povedal jednak pre naše médium aj pre Katolícke noviny a nerád by robil prognózy, na ktoré sa ho voliči pýtajú. Dodal však, že proces skladania vlády bude možno rýchly, ale vraj je tu jedno ale…

„Poznáte tú bájku o škorpiónovi a žabe. Hovorí škorpión žabe, aby ho na chrbte previezla cez rieku na druhý breh. Žaba nechcela, lebo sa bála, že ju škorpión poštípe a zabije…“ pokračuje a tlmočí zvyšok posolstva pomocou príbehu.

„Na to jej škorpión povedal, že to by musel byť úplný blázon, lebo potom by umrel aj on, lebo by sa utopil. Žabe to dávalo logiku. Zobrala škorpióna teda na chrbát a pláva s ním cez rieku,“ vraví ďalej šéf agentúry Polis.

„Keď sú asi v polovici, škorpión ju uštipne. ‚Ty si sa zbláznil?!‘, hovorí mu žaba, ‚Veď teraz umrieme obidvaja! Prečo si to urobil?!‘.‘Vieš žaba, ja za to vlastne nemôžem. Ja som už raz taký!‘ Odpovedal jej škorpión,“ píše k záveru príspevku Baránek.

Pritom mal tým pravdepodobne na mysli, že zostavovanie budúcej koalície môže byť pre isté subjekty veľmi jednoduché, avšak nakoľko ich lídri nedokážu zaprieť svoje charakterové črty, môže prísť ku konfliktu a rýchlemu pádu.

— TOD

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...