Japonská vláda zatvorila pre koronavírus všetky školy

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Japonsko zatvorí všetky školy, čím chce zabrániť šíreniu koronavírusu. Vo štvrtok o tom informoval premiér Šinzó Abe s tým, že školy zostanú zatvorené až do marcových jarných prázdnin. Opatrenie sa týka 12,8 milióna žiakov a 34 847 škôl po celej krajine, dodalo ministerstvo školstva.

“Nadchádzajúci týždeň alebo dva sú extrémne dôležité. Je pre nás prioritou zabezpečiť zdravie a bezpečie detí a prijať preventívne opatrenia, aby sa predišlo riziku možných infekcií žiakov a učiteľov, ktorí sa každý deň stretávajú a trávia spolu niekoľko hodín,” uviedol premiér.

Vyjadrenie prišlo niekoľko hodín po tom, ako sa niektoré miestne úrady rozhodli zatvoriť školy. Japonsko v súčasnosti hlási 890 nakazených, vrátane 705 z výletnej lode držanej v karanténe. Vo štvrtok informovali o ôsmej obeti na severnom ostrove Hokkaido, kde majú 54 nakazených a zatvorili 1600 škôl.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...