Tesco v Británii bude predávať leukoplasty rôznej farby pleti. Chceme odrážať rôznorodosť našich zákazníkov, hovorí firma

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Jedna z najväčších maloobchodných sietí v Británii Tesco začala ponúkať na predaj novú radu náplastí, ktoré sú určené pre rôzne odtiene pokožky. Podľa spoločnosti tieto leukoplasty lepšie odrážajú rasovú a etnickú rôznorodosť.

Vo svojich britských supermarketoch začalo Tesco predávať vlastné rýchloobväzy v svetlom, stredne tmavom a tmavom odtieni. Informuje o tom denník The Guardian.

Spoločnosť Tesco predstavila vlastné leukoplasty po vlaňajšom nápade istého Američana tmavej pleti, ktorý na sociálnej sieti Twitter písal, aké by bolo úžasné, keby existovali náplasti vo farbe rôznych odtieňov pokožky. Twítt si získal pol milióna „lajkov“ a firma tak žiadosti vyhovela.

Tesco začalo nové rýchloobväzy predávať koncom februára vo všetkých 741 pobočkách po celej Británii. Spoločnosť videla výrobu vlastných leukoplastov v rôznych pleťových tónoch ako príležitosť na trhu, aj keď už dávno existujú transparentné rýchloobväzy, ktoré sa prispôsobia akejkoľvek pokožke.

Riaditeľka pre zdravie, krásu a wellness v spoločnosti Tesco Nicola Robinsonová uviedla, že ich nový výrobok je „dôležitým krokom“ pri odrážaní rozmanitosti maloobchodných zákazníkov.

„Ako jeden z najväčších maloobchodných reťazcov v Británii chápeme, že máme zodpovednosť a musíme zabezpečiť, aby naše produkty odrážali rôznorodosť našich zákazníkov a kolegov. Veríme, že odštartovanie predaja tohto produktu je dôležitým krokom, ktorý dúfajme prevezmú aj ostatní predajcovia v krajine,“ uviedla Robinsonová.

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Covid-19 si v Taliansku vyžiadal už vyše 10-tisíc obetí

Covid-19 si v Taliansku vyžiadal už vyše 10-tisíc obetí

Taliansko v sobotu dosiahlo ďalší smutný míľnik, v dôsledku nového koronavírusu tam zomrelo už 10 023 ľudí. Informovala o tom tamojšia civilná ochrana. V najhoršie zasiahnutej krajine na svete v priebehu 24 hodín zaznamenali 889 nových úmrtí, v..