Ministerstvo vnútra dostalo približne 15 podnetov na vedenie predvolebnej kampane. Zatiaľ neudelilo žiadnu sankciu

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Približne 15 podnetov doteraz dostalo ministerstvo vnútra na spôsob vedenia volebnej kampane pred sobotnými parlamentnými voľbami. Pre agentúru SITA to uviedla riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán Ministerstva vnútra SR Eva Chmelová.

Doplnila, že v tejto súvislosti zatiaľ neudelili žiadnu sankciu. Pre rezort je teraz podľa jej slov prioritou vybavovať sťažnosti voličov, keďže podnety na vedenie kampane je možné vyhodnotiť aj počas dvoch-troch mesiacov.

Väčšina podnetov prišla ministerstvu podľa Chmelovej od Transparency International Slovensko (TIS). Právnik Robert Vaško z mimovládnej organizácie potvrdil agentúre SITA, že podali celkovo desať podnetov na spôsob vedenia volebnej kampane. „O uvedených podnetoch zatiaľ nebolo rozhodnuté, ani na ich základe nebola udelená žiadna sankcia,“ dodal.

Oficiálna volebná kampaň sa začala 5. novembra 2019 a končí 48 hodín pred dňom konania volieb. Od štvrtka 27. februára je teda zákaz viesť volebnú kampaň. V parlamentných voľbách 2020 kandiduje 24 politických subjektov. Pôvodne ich kandidovalo 25, ale strana Hlas pravice sa vzdala kandidatúry v prospech strany Sloboda a Solidarita. Volebné miestnosti budú v deň volieb, 29. februára otvorené od 07:00 do 22:00.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...