Južná Kórea odložila vojenské cvičenia s USA, dôvodom je koronavírus

Vojenské vrtuľníky USA (Zdro: SITA)

Juhokórejská a americká armáda vo štvrtok oznámili, že odložili svoje každoročné spoločné vojenské cvičenia z dôvodu epidémie koronavírusu. Tým sa už nakazili vojaci oboch armád a mnohí sa preto nachádzajú v karanténe a izolácii.

Testy potvrdili infekciu novým koronavírusom u 20 juhokórejských vojakov a jedného amerického vojaka v Južnej Kórei. Celkovo v tejto ázijskej krajine registrujú okolo 1 600 prípadov, čo je najviac mimo Číny. Počas spoločnej tlačovej konferencie ozbrojené sily USA a Južnej Kórey oznámili, že manévre plánované na prvý polrok sa odkladajú na neurčito. Dôvodom sú práve obavy o bezpečnosť vojakov.

Podľa expertov je odloženie cvičení nevyhnutné, pretože potenciálne rozšírenie vírusu do kasární by mohlo výrazne oslabiť vojenskú pripravenosť armády. Južná Kórea disponuje 600-tisícovou armádou, zatiaľ čo Spojené štáty majú v krajine 28 500 vojakov.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...