Saudská Arábia zakázala pre koronavírus návštevy cudzincov na posvätných miestach

Muhammad bin Salmán (Zdroj: SITA)

Pre obavy zo šírenia nového koronavírusu zakázala Saudská Arábia vstup cudzincom do krajiny za účelom náboženských návštev. Veriaci zo zahraničia tak na základe nového opatrenia nemôžu navštíviť dve najsvätejšie miesta islamu – Mekku a Medinu. Kráľovstvo počas roka ročne navštívia milióny ľudí, ktorí absolvujú púte umra a hadždž do Mekky. Ako situácia ovplyvní väčšiu hadždž, ktorá sa má začať koncom júla, nie je známe, uvádza spravodajský portál BBC.

Saudská Arábia tiež zakázala vstup na svoje územie cudzincom z krajín, kde sa rozšírili koronavírus. Samotné kráľovstvo zatiaľ nemá potvrdený žiadny prípad nákazy.

Celosvetovo sa novým koronavírusom nakazilo viac ako 82-tisíc ľudí v približne 40 krajinách, pričom väčšina prípadov je z pevninskej Číny. Prípady nákazy zaznamenali už na každom kontinente okrem Antarktídy.

Na ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, zomrelo vyše 2 800 ľudí. Na Blízkom východe má najviac prípadov – 139 – Irán, ktorý hlási 19 úmrtí. V Ázii mimo Čínu je to Južná Kórea s 1 595 prípadmi a 13 úmrtiami, v Európe zase Taliansko, kde potvrdili 447 prípadov a 12 úmrtí.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...