RUSKO: Referendum o ústavných zmenách sa uskutoční v apríli

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Pracovná skupina, ktorej predsedá ruský prezident Vladimir Putin, stanovila v stredu termín celoštátneho referenda o ústavných zmenách. Voľba padla na 22. apríl, teda termín, na ktorý sa kryje so 150. výročím narodenia vodcu boľševickej revolúcie Vladimira Iliča Lenina.

Ani členovia skupiny, ani Putin však nekomentovali, či bolo načasovanie zámerné, alebo ide len o náhodu. Putin, najdlhšie vládnuci ruský líder od čias Stalina, však v minulosti oplakával zánik Sovietskeho zväzu ako “najväčšiu geopolitickú katastrofu 20. storočia”.

Keď Putin v januári navrhol zmeny v ústave, vo všeobecnosti sa považovali za jeho snahu udržať sa pri moci aj po vypršaní jeho súčasného funkčného obdobia v roku 2024. Nie je však stále jasné, ako by to chcel dosiahnuť. Stredajšie zasadnutie dôvody vedúce k zásadným ústavným zmenám rovnako neobjasnilo.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...