Testovalo sa už 90 vzoriek na nový koronavírus, výsledky sú negatívne

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Ministerstvo zdravotníctva aktuálne eviduje 90 testovaných vzoriek s negatívnym výsledkom na nový koronavírus. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Ešte v stredu na poludnie ministerstvo informovalo, že eviduje 80 testovaných vzoriek s negatívnym výsledkom na nový koronavírus. “Všetky vzorky, ktoré boli s podozrením na ochorenie COVID-19 zaslané na laboratórne testy, sú negatívne,” informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Pre koronavírus sa vo štvrtok uskutoční aj zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Počas zasadnutia budú členovia informovaní o tom, ako je Slovenská republika pripravená zabezpečiť karanténu obce či regiónu v prípade nákazy koronavírusom. Na rokovaní bude prítomná aj podpredsedníčka Správy štátnych hmotných rezerv SR Lucia Gocníková, ako aj hlavný hygienik SR Ján Mikas.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...