Danko: Pozvanie do Ruska? Kotleba klame

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Predseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko sa vyjadril k slovám Mariana Kotlebu, ktorý televíznej diskusii tvrdil, že bol pozvaný na návštevu do ruského parlamentu. Podľa Danka, ktorý si vraj informáciu overoval, to nie je pravda.

Na stredajšej tlačovke Andrej Danko informoval o aktuálnych politických témach a poslednom parlamentnom zasadaní pred voľbami. Nevyhol sa však otázke na spoluprácu SNS a Smeru s kotlebovcami.

Danko povedal, že exprezident a líder strany Za ľudí Andrej Kiska si vymyslel mediálnu vec, keď povedal, že SNS rokovalo s kotlebovcami o tom, ako budú hlasovať pri prijímaní koaličných návrhov. „Často Andrej Kiska inak rozpráva pred novinármi a inak, keď hovorí so mnou. Nikto s ĽSNS nerokoval ani nechce rokovať,“ vysvetlil líder SNS.

Hneď po Kiskovi nasledoval predvolebný útok aj na ĽSNS. „Pán Kotleba včera v Markíze ohuroval nejakým pozvaním (do ruského parlamentu). Ja som sa dnes pýtal, žiadne oficiálne pozvania neboli evidované a po druhé za 4 roky neboli kotlebovci v žiadnom parlamente a jednoducho títo ľudia klamú,“ uviedol Danko.

Kotleba podľa neho klamal, keď v debate Markízy tvrdil, že ho pozvali do ruskej dumy. „Dnes som sa na to pýtal, žiadne oficiálne pozvania do Štátnej dumy neboli evidované,“ povedal šéf SNS.

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...