Kuffa: Slovensko sa nachádzalo na pokraji istanbulskej žumpy

Marián Kuffa (Zdroj: facebook.com)

Včerajšie odmietnutie Istanbulského dohovoru našimi zákonodarcami takpovediac v hodine dvanástej potešilo viacerých konzervatívcov. Populárny kňaz Marián Kuffa napríklad situáciu okomentoval tak, že naša krajina stála na pokraji „istanbulskej žumpy“ .

Dlhý proces odmietania genderovo-ideologického Istanbulského dohovoru na vládnej aj parlamentnej úrovni by mal byť po včerajšku definitívne ukončený.

Národná rada totiž hlasmi 95 zo 107 prítomných zákonodarcov vyslovila definitívny nesúhlas s jeho obsahom namiesto predošlých deklarácií, ktorých právna záväznosť bola spochybňovaná.

Viacerí konzervatívni predstavitelia následne vyzvali prezidentku Čaputovú, aby si splnila svoju povinnosť a postoj SR oznámila Rade Európy.

Nevyslovenie súhlasu s ratifikáciou Istanbulského dohovoru vraj prezidentka rešpektuje. „Ďalší postup bude koordinovať s ministerstvom zahraničných vecí SR, ako je to pri medzinárodných zmluvách obvyklé,“ povedal jej hovorca Martin Strižinec.

Včerajšiu výhru konzervatívcov v hodnotovej otázke okomentoval aj koordinátor Slovenského dohovoru za rodinu a kandidát SNS Erik Zbiňovský, ktorý je vďačný tým zákonodarcom, ktorí si „zachovali zdravým rozum a nepustili na Slovensko neoliberálne výmysly“.

Ticho neostal ani známy farár Marián Kuffa a Zbiňovského osobný priateľ. „Slovensko sa dnes nachádzalo na pokraji istanbulskej žumpy. Ďakujem všetkým statočným poslancom a všetkým stranám, ktoré hlasovali za to, aby naše deti mohli žiť dôstojný a morálny život. Nech vám pán Boh žehná,“ povedal v parlamente Marián Kuffa.

Marián Kuffa žehná Slovensku

Po odmietnutí Istanbulského dohovoru môžeme žiť dôstojný a morálny život. "Nachádzali sme sa na pokraji Istanbulskej žumpy."

Gepostet von Otec Marián Kuffa katechézy am Dienstag, 25. Februar 2020

— TOD

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...