Arabi sú tolerantní? Dosť dobrý vtip, hovorí kandidátka progresívcov

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Vlastne, nie. Progresívka Lucia Plaváková nič také nehovorí. Dovolili sme si upraviť národnosť v citáte za účelom poodhaliť myšlienkové nastavenie ľudí, ktorí sa na Slovensku chystajú vládnuť.

Denník S vás začiatkom tohto týždňa informoval o kurióznej debate, ktorá sa spustila pod facebookovým príspevkom progresívky Lucie Plavákovej.

Tá sa vo svojom príspevku rozhovorila o osude homosexuálnych párov, ktoré musia utekať do zahraničia, aby tam prežili život bez údajnej diskriminácie a smeli uzavrieť partnerský zväzok.  

Jeden z užívateľov ju následne upozornil na skutočnosť, že hoci je tamojšia spoločnosť liberálnejšia, homosexuálne páry môžu mať sťažený život v dôsledku islamizácie Západu a vraj budú nakoniec utekať späť na Slovensko.

Lucia Plaváková, kandidátka PS (Zdroj: Youtube)

*Majáky myšlienkovej polície znejúce v pozadí*

Hoci je táto myšlienka opretá o exaktné dáta, Plaváková na komentujúceho vytiahla rovno Trestný zákon. „Vladimir, robím si screenshot. Viď par. 424 Trestného zákona,“ napísala. Viac sa dočítate tu.

Debata občana a kandidátky na post poslankyne však mala ešte bizarnejšie pokračovanie. Keď užívateľ Vladimír napísal, že Slováci sú podľa neho tolerantní a LGBT menšinu nediskriminujú, Plaváková odvetila:

„Slováci sú tolerantní? Dosť dobrý vtip. Stačí, keď vidím tie stovky netolerantných a homofóbnych komentárov tu na mojom FB“.

Hoci by táto facebooková konverzácia za iných okolností nestála za akúkoľvek mediálnu pozornosť, ide o koncentrát vyslovene nebezpečného „mindsetu“ ľudí, ktorí chcú na Slovensku prevziať vládu.

Keď vrátite požičané

Pokiaľ narušíte ich naivnú predstavu o bezproblémovom spolužití islamu a dúhovej komunity v multikultúrnom svete, sú ochotní udať vás na políciu (ak teda porušenie zákona a archiváciu údajného dôkazného materiálu neoznámila len tak).

A tiež nemajú problém preklopiť realitu naruby, zastať sa v krátkom časovom slede moslimov, hoci legislatívy mnohých moslimských krajín doslova kážu gejov zabíjať, a okydať vlastných spoluobčanov za hrôzostrašné homofóbne komentáre (fňuk).

Mimochodom, viete ako na progresívku po zovšeobecnení Slovákov ako etnickej skupiny reagoval ďalší užívateľ? „Robím si screenshot. Viď. paragraf 424 Trestného zákona“. Za tento excelentný trolling mu posielame redakčné ocenenie.

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Zvykneme si? Matovičov populizmus je dnes novou štátnou doktrínou

Zvykneme si? Matovičov populizmus je dnes novou štátnou doktrínou

KOMENTÁR Igor Matovič sa vo funkcii správa nezodpovedne. Minimálne posledné dni. Laikov poplietol nápadmi na uvoľňovanie opatrení, ktoré vystriedal úmysel blackoutom vypnúť celý štát a teraz sa ich chce pýtať na ďalší postup a očakáva racionálnu odpoveď. Ak..