Facebook zrušil portál Kulturblog

Lívia Garčalová (Zdroj: facebook.com)

Administrátori najväčšej sociálnej siete dnes v noci zablokovali portál Kulturblog a spolu s ním aj niekoľko ďalších stránok s väzbami na ĽSNS. Rozhodnutie nemusí byť definitívne, avšak portál musí nevyhnutne pristúpiť k niektorým zmenám týkajúcim sa transparentnosti.

Facebook dnes zablokoval portál Kulturblog, ktorého najznámejšou tvárou je mladá študentka bilingválneho gymnázia Lívia Garčalová a spolu s ňou sa na jeho tvorbe podieľajú aj Ján Pastuzsek a Dávid Pavlík, asistenti poslancov kotlebovcov.

Kulturblog prevádzkoval hneď dve stránky. Prvá vznikla v októbri 2018 a mala už viac ako 16-tisíc fanúšikov. Druhá – Kulturblog.sk – vznikla až v septembri 2019 a mala o dve tisícky fanúšikov menej.

Podľa Davida Agranovicha, ktorý na Facebooku šéfuje tímu na odhaľovanie globálnych hrozieb, bola dôvodom tohto kroku skutočnosť, že mnohé tieto monitorované stránky sa tvária ako nezávislé, no pritom sú prepojené na politikov na „pravom politickom spektre“.

Horeuvedený zástupca pritom dodal, že administrátorom dali ultimátum, aby odkryli svoje pozadie. Tí však žiadosti nevyhoveli a preto Facebook pristúpil k najradikálnejšiemu riešeniu.

Kulturblog a ostatné dotknuté stránky však môžu byť za istých okolností obnovené, avšak museli by priznať, že nie sú nezávislé projekty, ale pro-ĽSNS portály.

— TOD

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...