Remišová: Prečo by to Kiska robil? Veď má také dobré srdce

Zľava: Poslankyňa NR SR a prvá podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska (Zdroj: SITA)

Nedávno medializované videá o Andrejovi Kiskovi považuje dvojka na kandidátke strany Za ľudí Veronika Remišová za zmanipulované a súčasť diskreditačnej kampane. Podotýka, že v súčasnosti je Kiska jediným poškodeným, pretože nemá ani pozemok, ani peniaze. Reagovala aj na otázku, prečo teda so stíhaným podnikateľom Michalom Šuligom riešil posielanie peňazí bielemu koňovi Júliusovi Sirockému.

Dvojka na kandidátke strany Za ľudí a poslankyňa Veronika Remišová sa svojho predsedu Andreja Kisku zastala znovu, tentokrát v relácii televízie TA3 počas slovného duelu s predsedom strany Spolu Miroslavom Beblavým.

Otázka ohľadom kauzy s ukradnutými pozemkami sa dostala aj do tejto debaty, pričom Remišová v krátkosti vysvetlila, ako sa v súčasnosti veci majú. „Andrej Kiska kúpil pozemok pred 22 rokmi. Dnes ho nemá, pretože ten pozemok má už bývalý majiteľ,“ podotýka poslankyňa.

Má dobré srdce

Súvisiaci článok:

Kollár na čele parlamentu a zablokovanie Blahu. Aj tak vyzerá boj proti mafii a systému našich ľudí

Spomínané medializované videá, ktorých zatiaľ vyšla trojica, považuje Remišová za kampaň s cieľom očierniť bývalého prezidenta. Hovorí, že Kiska daný pozemok riadne kúpil a konal v dobrej viere, pričom dnes je prakticky jediný poškodený – nemá pozemok, ani peniaze, ktoré zaňho zaplatil.

Moderátor sa následne pýta poslankyne, prečo teda Michal Šuliga a Kiska na druhom videu preberajú, ako poslať Júliusovi Sirockému 2-tisíc eur, ktoré by on následne poslal naspäť Kiskovi ako mimosúdne vyrovnanie.

„Ja si v prvom rade myslím, že video je zmanipulované, to je jedna vec, je súčasťou diskreditačnej kampane Andreja Kisku a tretia vec, ja si myslím, že Andrej Kiska má také dobré srdce,“ odpovedá Remišová a dodáva, že ona sama by dala tých ľudí na súd.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...