Parlament má opätovne hlasovať o skrátenom konaní k zrušeniu diaľničných známok

Ilustračné foto, Národná rada SR (Zdroj: SITA)

Parlament bude v stredu o 11:00 opätovne hlasovať o návrhu na skrátené legislatívne konanie k zrušeniu diaľničných známok. Zákonodarný zbor totiž v utorok nebol pri hlasovaní o tomto bode štyrikrát uznášaniaschopný. Počas jednotlivých hlasovaní sa totiž prezentovalo najviac 74 z nevyhnutných aspoň 76 poslancov.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko po poslednom hlasovaní oznámil, že chce rokovať s premiérom Petrom Pellegrinim o možnosti stiahnutia tohto návrhu z rokovania mimoriadnej schôdze.

„Nie je vôľa tento zákon prerokovať, nie je národná rada uznášaniaschopná. Nemôžem pristúpiť ani k rokovaniu o prídavku na dieťa,” povedal Danko. Diaľničné známky by sa mali na Slovensku zrušiť od začiatku budúceho roka.

Ak sa parlament vysporiada s návrhom na skrátené legislatívne konanie k zrušeniu diaľničných známok, poslanci by mali pristúpiť aj k hlasovaniu o návrhu na skrátené konanie o novele zákona o prídavku na dieťa.

Podľa tejto novely by sa mal prídavok na dieťa od začiatku budúceho roka zvýšiť zo súčasných 24,95 eura na 50 eur mesačne. Podľa predsedu Smeru Roberta Fica je ešte „aká-taká vôľa sa vrátiť k téme rodinných prídavkov”. Potvrdil, že parlament by už nemal rokovať vo štvrtok a piatok.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...