Europoslanec Radačovský: Keby ľudia z videa o Kiskovi hovorili to isté na súde, zdôvodnenie rozsudku by bolo tvrdšie

Andrej Kiska (Zdroj: youtube.com)

Bývalý sudca a europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý rozhodoval v pozemkovom spore exprezidenta Andreja Kisku, sa na sociálnej sieti vyjadril k nedávno medializovaným videám, na ktorých vystupuje aj bývalá hlava štátu. Reaguje tak na slová, podľa ktorých mali niektorí ľudia na videu schválne svedčiť neobjektívne v prospech Kisku.

Europoslanec a bývalý sudca Miroslav Radačovský v príspevku na sociálnej sieti hovorí, ako by sa zmenilo zdôvodnenie rozsudku ohľadom kradnutých pozemkov, ak by ľudia z nedávnych videí s Andrejom Kiskom rozprávali to isté aj počas pojednávania.

V úvode svojho príspevku Radačovský píše, že odpovedá na výzvu Štefana Harabina, súčasného volebného lídra strany Vlasť. Ten europoslanca vyzval, aby sa vyjadril k medializovaným nahrávkam, ktoré sa týkajú bývalého prezidenta a predsedu strany Za ľudí Andreja Kisku.

ODPOVEĎ NA VEREJNÚ VÝZVU P. HARABINA Predstaviteľ strany Vlasť, p. Harabin, ma na zverejnenom videu ale aj na…

Gepostet von JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý poslanec EP am Dienstag, 25. Februar 2020

Zdôvodnenie by bolo tvrdšie

Dňa 26.10.2018 som ako sudca vyhlásil rozsudok, nie vo svojom mene, ale v mene Slovenskej republiky, teda v mene všetkých občanov SR, v ktorom sa jednoznačne konštatuje, že predmetný pozemok patrí p. Francovi a nie p. Ing. Kiskovi,“ vysvetľuje výsledok spomínaného súdu.

Europoslanec následne podotýka, že aj keď niektoré osoby na súde vypovedali neobjektívne (ako sa majú priznávať na spomínaných videách), na rozsudku to nič nemení. Podľa svojich slov vyniesol Radačovský rozsudok objektívne a spravodlivo.

Mohlo to však dopadnúť aj inak. „Pokiaľ by osoby, zverejnené na videonahrávkach, a osoby, ktoré sú tam spomínané, hovorili na súde to, čo hovoria teraz, samozrejme, zdôvodnenie rozsudku by bolo oveľa tvrdšie a možno pre niekoho až veľmi nepríjemné,“ dodáva bývalý sudca.  

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...