Danko si chce zaregistrovať ochrannú známku „Človek človeku“

Podoba ochrannej známky (Zdroj: Úrad priemyselného vlastníctva)

Andrej Danko žiada o registráciu svojho pamätného výroku. Obrat „človek človeku“, ktorý bol dlhý čas hitom internetu, sa tak možno stane novým marketingovým sloganom národniarov. Predseda NR SR zrejme pochopil, že „vedieť si spraviť zo seba srandu“ môže byť dobrou kampaňovou stratégiou.

Pamätný výrok predsedu národniarov sa môže stať ich novou mantrou. Andrej Danko si totiž slovný obrat „človek človeku“ plánuje zaregistrovať ako ochrannú známku.

Veta zaznela v roku 2017 počas Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu, kde Danko odovzdával ocenenia „Spravodliví medzi národmi.“

Počas tejto ceremónie vyslovil už známu vetu: „Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku. Ale žiaden iný človek nedokáže rozdať toľko zla, poníženia a urážok inému, je to dané len nám, ľuďom.“

Marketingový zmysel pre humor?

Danko v minulosti tento výrok viackrát obhajoval, pričom tvrdil, že je vytrhnutý z kontextu. „Podstatou mojej myšlienky bolo, že ani zviera nedokáže tak ublížiť ako človek,“ vysvetlil šéf SNS. Napriek tomu však Dankov brept pobavil veľkú časť národa.

Situácia sa teraz očividne zmenila. Podľa hovorkyne SNS Zuzany Škopcovej strana bežne využíva spomínaný výrok. „Človek človeku“ sa napríklad nachádzal na opaľovacích krémoch, ktoré rozdávali členovia strany na kúpaliskách. „Tak ako máme registrované iné známky, chceme aj túto,“ dodáva.

Podoba známky, tak ako ju chce registrovať predseda národniarov, pripomína vzhľadom písmen aj farbou reklamné pútače strany. Je teda pravdepodobné, že sa z toho môže stať nový, rozpoznateľný slogan pre SNS.

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Vydavateľstvo News and Media Holding zasahuje do volieb, keď cenzuruje inzeráty hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedol líder hnutia Igor Matovič. Podľa jeho slov malo záujem OĽaNO inzerovať v médiách, ktoré z..