Rezort diplomacie prispeje na organizáciu konferencie Globsec-u 300-tisíc eur

Miroslav Lajčák, minister MZVaEZ (Zdroj: SITA)

Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) prispeje na organizáciu konferencie Globsec-u sumou 300-tisíc eur. Vyplýva to zo zmluvy, ktorá bola zverejnená v Centrálnom registri zmlúv (CRZ). Zmluva bola uzatvorená 20. februára a účinná bude od 26. februára.

Rezort diplomacie poskytne organizácii finančný preddavok vo výške 300-tisíc eur. Zo zmluvy vyplýva, že hlavný organizátor konferencie Globsec je povinný ministerstvu náklady spojené s využitím týchto prostriedkov vydokladovať a to do 31. decembra 2020. Zároveň sa zaväzuje organizačne, obsahovo, logisticky a administratívne zorganizovať konanie konferencie.

MZV bude spoluorganizátorom tohoto podujatia, ktoré sa uskutoční 21. až 23. mája 2020 v Bratislave. Poskytne nad ním záštitu z pozície ministra zahraničných vecí a rezort taktiež súčinnosť pri tvorbe odbornej agendy a pozývaní oficiálnych zahraničných predstaviteľov. Zo zmluvy vyplýva aj to, že ministerstvo nominuje troch aktívnych účastníkov konferencie, ktorí na nej vystúpia a 50 pasívnych, ktorí sa budú môcť zúčastniť neverejných častí konferencie.

Organizácia Globsec sa zaoberá bezpečnosťou, obrannými otázkami aj kybernetickými hrozbami. Organizuje jednu z piatich najväčších bezpečnostných konferencií na svete, ktorá má za sebou už 14 ročníkov. Doteraz sa na nej zúčastnili tisícky hostí vrátane niekdajšieho britského premiéra Davida Camerona, bývalej ministerky zahraničných vecí USA československého pôvodu Madeleine Albright a pravidelne naň prichádzajú aj prezidenti, premiéri či ministri zahraničných vecí rôznych krajín.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...