Mafia za Trubana? Podporuje ho aj odsúdený majiteľ bývalej Černákovej firmy

Michal Truban (vľavo) a Adam Fábry (Zdroj: facebook.com)

Šéf progresívcov Michal Truban má očividne podporovateľov zo širokých radov voľnomyšlienkárov”. Jedným z nich je aj Adam Fábry, ktorý prevzal firmu, v ktorej figurovali viacerí mafiáni vrátane Mikuláša Černáka. Táto firma v minulosti prevádzkovala aj známy Černákov banskobystrický nevestinec. Sám bol pritom uznaný vinným a odsúdený za kupliarstvo a to v súvislosti s raziou v tomto erotickom salóne.

Redakcia Denníka S bola pred niekoľkými dňami upozornená na fotografiu lídra PS Michala Trubana a jeho sympatizanta Adama Fábryho zverejnenú na Instagrame a Facebooku. Fábry pritom politika nazýva „budúcim premiérom“.

Fotografia bola zrejme spravená koncom januára počas podujatia Progresívneho Slovenska SHOW ZLOMU, ktoré sa konalo v Národnom dome v Banskej Bystrici.

Fábry podľa údajov z finstatu vlastní spoločnosť Romeo spol. s. r. o., ktorá bola v minulosti prevádzkovateľom salónu Rómeo nachádzajúceho sa v banskobystrickej mestskej časti Uhlisko.

Ten fungoval ako nevestinec, pričom v predmetoch podnikania firmy môžete stále, okrem pohostinstva a ubytovania, natrafiť aj na ponuku erotických masážnych služieb či maloobchod s erotickým materiálom.

Biznis po Černákovi

Pozoruhodnejšia je však predošlá vlastnícka štruktúra, nakoľko v zmysle dostupných záznamov ide o podnik spájaný s niekdajším mafiánskym bossom Mikulášom Černákom.

Vo firme ešte do roku 2016 figurovala ako konateľka Černáková manželka Iveta a predtým aj samotný mafiánsky boss Mikuláš Černák či mafián Miloš Kaštan, ktorý si momentálne odpykáva 14 a pol ročný trest v súvislosti s dvomi mafiánskymi vraždami.

Súvisiaci článok:

Černák spôsobil Dahlinovi otras mozgu, tréner Buffala žiada disciplinárne konanie

Od októbra 2016 v spoločnosti už ale figurovali iní konatelia, ktorí sa tam ale dlho nezohriali. Ako pred dvomi rokmi informoval Nový čas, salón Rómeo zatvoril svoje dvere potom, ako v ňom v roku 2017 prebehla policajná razia. Tá podľa výpovede svedka súvisela s drogovou trestnou činnosťou a kupliarstvom.

Policajná razia a odsúdenie

Hovorkyňa banskobystrického krajského riaditeľstva Petra Kováčiková Denníku S potvrdila, že v roku 2017 bol Fábry väzobne stíhaný v súvislosti s prečinom kupliarstva (sprostredkovanie prostitúcie), ktorého sa mal dopustiť spoločne s ďalšími dvoma osobami. „Trestné stíhanie bolo z našej strany ukončené v roku 2018 s návrhom na podanie obžaloby,“ povedala. Upresnila, že to súviselo práve so spomínanou raziou.

Vzápätí bol podľa slov polície Fábry Okresným súdom v Banskej Bystrici trestným rozkazom právoplatne odsúdený za vyššie uvedený prečin na trest odňatia slobody v trvaní jedného roka, avšak s podmienečným odkladom a skúšobnou dobou 18 mesiacov.

Ako uviedla polícia, počas vyšetrovania bol ku skutku ako svedok vypočutý aj rodinný príslušník Mikuláša Černáka.

Truban nereaguje

Do akej miery je samotný Fábry spriahnutý s podsvetím cez bývalých vlastníkov salónu Rómeo, je ťažké určiť, avšak faktom je, že na svojom profile na sociálnej sieti len pred pár dňami zdieľal list, ktorý adresoval sám Mikuláš Černák premiérovi Petrovi Pellegrinimu. Mafiánsky boss v liste kritizuje premiéra, obviňuje ho z klamstva a žiada ospravedlnenie.

Denník S oslovil s prosbou o objasnenie vzťahu Michala Trubana a Adama Fábryho aj stranu Progresívne Slovensko. Tá však na naše otázky nereagovala. Na telefónnom čísle, ktoré spoločnosť Romeo uvádza na vyhľadávači Google nám nikto nezdvíhal.

— Peter Števkov

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...