Kiskov kandidát Ledecký robí kampaň za obecné peniaze, píše Transparency

Andrej Kiska (vľavo) a starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký (vpravo) (Zdroj: SITA)

Kandidát strany Za ľudí a starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký si podľa informácií Transparency International Slovensko (TIS) robil predvolebnú kampaň v mediách obce, ktorej je starostom.

Starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký si svoju kampaň robil v obecných médiách a na obecnej stránke na sociálnej sieti. TIS kampaň opisuje ako dve videá, ktoré prezentujú aj úspechy samosprávy, ktoré sa uskutočnili pod vedením starostu Ledeckého.

Videá obec podľa slov starostu svojpomocne vyrobila a zasponzorovala sumou 250 eur z obecného rozpočtu. TIS tiež upozorňuje na fakt, že obec nikdy svoje príspevky na Facebooku nepropagovala. Až doteraz. Krátko pred voľbami použili financie z rozpočtu obce na tento druh komunikácie, a tak si videá zaslúžili 83-tisíc videní. Špišský Hrhov má podľa informácií TIS 1700 obyvateľov.

Vladimír Ledecký je kandidát strany Za ľudí. O status poslanca NR SR sa uchádza z 5. miesta kandidátky.

Starosta pre TIS uviedol, že si dal záležať na tom, aby vo videách nebolo spomenuté ani to, že kandiduje, ani názov strany. Podľa jeho slov má ísť o video, v ktorom sa lúči s občanmi a hodnotí výsledky svojej práce. Ledecký totiž z funkcie starostu odchádza.

Po kritike Transparency International Ledecký predmetnú inzerciu zastavil.

Strana Za ľudí pre agentúru SITA uviedla, že vo spomínanom videu nie je nikde uvedené, že Ledecký je členom strany, ani že kandiduje do parlamentu. Dodala, že strana nepozná obsah videa a nemá s ním nič spoločné

— VDA/SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...