V Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus

Nemocnica v Prešove (Zdroj: Facebook/J.Šeliga)

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus. Agentúre SITA informáciu potvrdila hovorkyňa nemocnice Katarína Tittelová s tým, že výsledky testov na koronavírus by mali byť k dispozícii dnes dopoludnia.

Podľa informácií agentúry SITA je hospitalizovaná žena Slovenka, ktorá sa vrátila z Talianska, kde evidujú už približne dvesto ochorení na koronavírus. Slovensko bude v reakcii na aktuálnu situáciu v tejto krajine podľa hovorkyne ministerstva zdravotníctva Zuzany Eliášovej od dnešného dňa kontrolovať všetkých pasažierov prilietajúcich do Bratislavy z Talianska

Na Slovensku nový koronavírus doteraz nebol potvrdený. Všetkých 55 vzoriek bolo negatívnych. Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva situáciu sledujú a v prípade potreby sú pripravené aj v spolupráci s ďalšími rezortmi pristúpiť k potrebným opatreniam. Po januárovom zasadnutí krízového štábu na ministerstve zdravotníctva sa zároveň vykonali cvičenia vo vybraných nemocniciach, na vybraných hraničných priechodoch a na letisku M. R. Štefánika v Bratislave.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

NAKA opätovne zadržala youtubera Vaského

NAKA opätovne zadržala youtubera Vaského

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dnes opätovne zadržal youtubera Rudolfa V. Informuje o to Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti. Dôvodom je nerešpektovanie rozhodnutia súdu, ktorý tejto osobe zakázal uverejňovať príspevky na verejnosť alebo sa na ich tvorbe..