Kto už dnes verí Bugárovi? Je to najsmutnejšia postava týchto volieb, komentuje politológ

Béla Bugár (Zdroj: SITA)

Kto je najsmutnejším politikom týchto volieb? Politológ Martin Urmanič sa pre Denník S vyjadril, komu podľa neho patrí tento nepekný titul. Nezaslúži si ho nikto iný, ako predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Ten je v poslednom čase známy asi hlavne svojími opätovnými vyhláseniami, že do vlády so Smerom už jeho strana nepôjde.

Najsmutnejšou postavou týchto volieb je predseda strany Most Béla Bugár. Myslí si to politológ Martin Urmanič, ktorý na to vidí hneď niekoľko dôvodov. „Po minulých voľbách poprel svoje vlastné chlapské slovo a vstúpil do vlády so Smerom,“ mieni politológ.

Napriek slovám o spolupráci a o ‚kontrole‘ Smeru však paradoxne nedokázal prekročiť svoj vlastný tieň a skutočne spolupracovať. Aj keď síce neochota spolupracovať bola aj na druhej strane rokovacieho stola, „nevedel nájsť spoločnú reč s partnermi z ostatných maďarských politických strán, následkom čoho pravdepodobne nebude mať maďarská menšina po prvýkrát od revolúcie svoje parlamentné zastúpenie,“ dodáva politológ.  

Ťažko uveriteľné

Bugár sa taktiež, podobne ako iné strany, pridal k predvolebnej rétorike o odmietaní spolupráce so Smerom (opäť). Paradoxne mu však neprekáža, že so Smerom stále tvorí vládu a jeho ministri stále úradujú na svojich rezortoch. „Ak mu to tak prekáža, asi mohol svojich ľudí stiahnuť z ministerstiev, a taktiež vystúpiť z koalície,“ podotýka Urmanič.

Kto však dnes uverí, že do koalície so Smerom opäť nepôjde? Nehovoriac o tom, že v posledných prieskumoch sa strana Most-Híd aj tak nachádzala pod hranicou zvoliteľnosti do Národnej rady Slovenskej republiky. Aj možno preto sa podľa politológa Bugárove vyjadrenia zdajú byť smiešne. „Otázka ale dnes znie, kto mu verí, že by opäť do takej koalície nešiel, keď to už raz napriek tvrdeniu urobil?“ Pýta sa politológ.  

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...