Vodič narazil do karnevalového sprievodu v Nemecku úmyselne

Miesto útoku, Nemecko (Zdroj: Facebook)

Do karnevalového sprievodu v nemeckom meste Volksmarsen vrazilo auto úmyselne. Hovorca polície Henning Hinn uviedol, že pracujú “s predpokladom, že to bol úmyselný čin”. Prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom informovala, že na mieste zatkli 29-ročného muža, ktorého vyšetrujú na základe podozrení z pokusu o vraždu. Motív jeho konania zatiaľ nie je známy, no vyšetrovatelia pracujú s viacerými scenármi.

Hovorca frankfurtskej prokuratúry Alexander Badle oznámil, že zranenia utrpelo zhruba 30 ľudí vrátane detí. Hospitalizovali ich v okolitých nemocniciach, pričom niektorí majú život ohrozujúce zranenia. Zranený je aj podozrivý.

Záchranári zriadili v lekárni vo Volksmarsene, ktorý leží v spolkovej krajine Hesensko zhruba 280 kilometrov juhozápadne od Berlína, provizórnu kliniku. Tam ošetrili ľahko zranených, informovali regionálne noviny Frankfurter Rundschau.

Svedkovia, ktorých citujú Frankfurter Rundschau, uviedli, že vodič strieborného Mercedesu obišiel bariéru, ktorá oddeľovala premávku od sprievodu. Na záberoch z miesta udalosti možno vidieť, že má auto lokálnu poznávaciu značku.

Polícia v západnom Hesensku na Twitteri uviedla, že všetky karnevalové oslavy v krajine v pondelok po udalostiach vo Volksmarsene z preventívnych dôvodov ukončili.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...