Čína schválila zákaz konzumácie divokých zvierat

Opatrenia proti šíreniu koronavírusu - Ilustračná fotografia (Zdroj: SITA)

Čína v pondelok schválila rozhodnutie zakázať konzumáciu divokých zvierat, ktoré sú podľa viacerých odborníkov zdrojom nákazy nového koronavírusu.

Stály výbor Národného kongresu zákaz schválil v snahe pomôcť “ochrániť verejné zdravie a ekologickú bezpečnosť“, tvrdia čínske štátne médiá, ktoré cituje televízia CNN. Cieľom opatrenia je “úplne zakázať konzumáciu divokých zvierat” a zároveň zakročiť proti nelegálnemu obchodovaniu s nimi. Využitie divokých zvierat pre vedecký výskum, medicínu a za účelom vystavovania bude po novom podliehať “prísnemu prešetreniu a schváleniu” dozorným oddelením v súlade s príslušnými pravidlami.

Schválenie opatrenia prišlo po tom, čo čínske úrady 26. januára dočasne pozastavili obchodovanie s divokými zvieratami v rámci úsilia zabrániť šíreniu koronavírusu. Tým sa už po celom svete nakazilo viac ako 79-tisíc ľudí, prevažne v pevninskej Číne, ktorá je v epicentre nákazy. Na ochorenie COVID-19, ktoré šíri, zomrelo celosvetovo viac ako 2 600 ľudí.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...