Najmenej transparentnú kampaň má Vlasť, tají polovicu svojich darcov, píše Transparency

Štefan Harabin (Zdroj: SITA)

Podľa Transparency International Slovensko má strana Vlasť najmenej transparentnú kampaň. Aj keď strana minula už skoro milión eur, pôvod vie preukázať pri polovici peňazí. Podozrivý má byť aj posledný dar vo výške 100-tisíc eur pre stranu.

Mimovládna agentúra Transparency International Slovensko upozorňuje na to, že strana Vlasť, ktorej volebný líder je Štefan Harabin, tají polovicu svojich sponzorov. Táto informácia prichádza pár dní po tom, ako ďalší človek požičal Vlasti rovných 100-tisíc eur.

Posledný darca strane sa volá Patrik Puček a je podobne záhadný ako ostatní sponzori. Puček je podľa FinStatu štatutárom v siedmich rôznych firmách. Päť z nich malo za posledný dostupný rok – 2018 – nulové obraty. Ďalšia svoje závierky protizákonne nezverejňuje,“ píše TIS.

VLASŤ TAJÍ POLOVICU SVOJICH SPONZOROVPatrik Puček je ďalším záhadným darcom strany Vlasť. Minulý týždeň daroval strane…

Gepostet von Transparency International Slovensko am Montag, 24. Februar 2020

Posledná spoločnosť, v ktorej Puček figuruje, sa nazýva Hunan Trade. Má ísť o slovensko-čínsky podnik a spomínaný darca ja v nej predsedom predstavenstva. Podľa TIS nemá táto spoločnosť na internete žiadne platné kontaktné telefónne čísla, na uvedenom sídle zase nie je ani menovka spoločnosti.

Odhliadnuc od podozrivých sponzorov, Transparency podotýka, že aj keď strana Vlasť už minula skoro milión eur na predvolebnú kampaň, preukázať vie pôvod len asi polovice. Žiadna iná strana s takými malými preferenciami nemá takých štedrých darcov ako ich má Štefan Harabin,“ píše sa v príspevku.

„Navyše, mená sponzorov zvyšného, v kampani už minutého pol milióna eur strana nezverejnila. Ide o jednoznačne najmenej transparentnú volebnú kampaň v týchto parlamentných voľbách,“ hodnotí TIS.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...