Britská politička hovorí, že deti sa rodia bez pohlavia

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Po novom sa už ani deti nerodia ako chlapec alebo dievča. Myslí si to politička britskej strany Labouristov, ktorá to vyhlásila v rannej relácii Dobré ráno Británia. Podľa Dawn Butlerovej sa teda deti rodia bez pohlavia.

Britská labouristická politička Dawn Butlerová a tieňová ministerka pre ženy a rovnosť povedala, že deti sa rodia bez pohlavia. Vyhlásila to v známej rannej relácii Dobré ráno Británia, kde diskutovala o transrodových ľuďoch.

Odpovedala tak na poznámku moderátora, ktorý podotkol, že keď sa dieťa narodí, je posudzované nejakým špecifickým spôsobom – napr. práve jeho pohlavím. Butlerová na to suverénne odpovedá, že deti sú, očividne, bezpohlavné.

Súvisiaci článok:

V Spojenom kráľovstve podľahlo chorobe Covid-19 už vyše tisíc infikovaných

„Dieťa sa rodí bez pohlavia, dieťa je na začiatku formované bez pohlavia,“ povedala politička, pričom toto vyjadrenie očividne zaskočilo nejedného človeka. Napríklad známy moderátor tejto relácie Piers Morgan zdieľal záznam Butlerovej výroku s komentárom „šialené“.

Ďalší moderátor, Iain Dale, sa tiež rozhodol zavtipkovať na Butlerovej účet na sociálnej sieti Twitter. „Narodil som sa s penisom. Som muž. Moje sestry sa narodili s vagínou. Sú ženy. Rád som pomohol,“ píše Dale.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Covid-19 si v Taliansku vyžiadal už vyše 10-tisíc obetí

Covid-19 si v Taliansku vyžiadal už vyše 10-tisíc obetí

Taliansko v sobotu dosiahlo ďalší smutný míľnik, v dôsledku nového koronavírusu tam zomrelo už 10 023 ľudí. Informovala o tom tamojšia civilná ochrana. V najhoršie zasiahnutej krajine na svete v priebehu 24 hodín zaznamenali 889 nových úmrtí, v..