Taliansko je už 3. v počte nakazených koronavírusom. Salvini odkazuje: Hovoril som vám to

Matteo Salvini (Zdroj: SITA)

Viac ako 150 prípadov koronavírusu covid-19 zaznamenali v Taliansku. Rýchly rast zaznamenali v nedeľu 23. februára. Krajina už začala podnikať kroky, aby zabránila ďalšiemu šíreniu nákazy. Predseda strany Liga Matteo Salvini odkazuje, že o hrozbe šírenia nákazy varoval už dávno.

Taliansko sa zaradilo na prvé miesto v prípadoch nakazených koronavírusom medzi krajinami Európy. Vo svetovom meradle sa Taliani dostali prekvapivo na tretie miesto po Číne a Južnej Kórei, pričom v priebehu dňa sa počet nakazených strojnásobil, píše The Economist.

V nedeľu 23. februára dosiahol počet nakazených týmto ochorením 152 ľudí, čo bol skok o skoro sto nakazených oproti predošlému dňu. Taliansko tak zaostáva len za Južnou Kóreou s približne 600 nakazenými a Čínou, kde je podľa oficiálnych správ okolo 77-tisíc nakazených ľudí.

Vírus sa vyskytol na severe Apeninského polostrova, v okolí mesta Codogno neďaleko Milána a blízko mesta Padova. Obe tieto mestá boli uvalené do karantény, obmedzenia sa týkajú približne 50-tisíc ľudí.

Zatváranie múzeí a škôl

Súvisiaci článok:

V Benátkach predčasne ukončia karneval, aby zabránili šíreniu koronavírusu

V krajine pokračujú s vydávaním opatrení, ktoré majú pomôcť zamedziť šírenie nákazy. V Ríme napríklad obmedzili školské exkurzie, zatiaľ čo guvernér Benátska Luca Zaia zrušil posledné dva dni slávneho benátskeho karnevalu.

Dočasne boli zatvorené aj benátske múzea a zrušené rôzne podujatia, pri ktorých by dochádzalo k zhromažďovaniu veľkých davov ľudí. Podobné opatrenia zavádzajú aj v susednom regióne Lombardsko, kde aspoň na týždeň zatvorili školy či univerzity.

Na sociálnej sieti reagoval k explózii prípadov koronavírusu aj predseda národno-konzervatívnej strany Liga Matteo Salvini. „Viac ako sto infikovaných v Taliansku. Avšak, pre niektorých géniov vo vláde, až donedávna, bol najväčším problém Salvini a Liga,“ podotkol.

Ešte 31. januára totiž Salvini volal po uzatvorení talianskych hraníc, pričom chcel zastaviť všetky lety z Číny. Podotkol, že tak krajina mala spraviť už dávno. „Každý deň priletí tucet letov z Číny do Talianska. Potrebujeme kontroly, kontroly, kontroly,“ napísal v minulosti.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Covid-19 si v Taliansku vyžiadal už vyše 10-tisíc obetí

Covid-19 si v Taliansku vyžiadal už vyše 10-tisíc obetí

Taliansko v sobotu dosiahlo ďalší smutný míľnik, v dôsledku nového koronavírusu tam zomrelo už 10 023 ľudí. Informovala o tom tamojšia civilná ochrana. V najhoršie zasiahnutej krajine na svete v priebehu 24 hodín zaznamenali 889 nových úmrtí, v..