Matovič o videu s Kiskom: Ak je toto pravda, je to vážny problém a taký človek nemá čo robiť v politike

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič sa v rozhovore pre denník SME vyjadril nielen k na rýchlo zvolanej schôdzi parlamentu, ktorú iniciovali vládne strany Smer a SNS, ale aj k internetovému hlasovaniu o budúcej vládnej koalícii. Matovič prehovoril aj ku kompromitujúcim videám z anonymného zdroja, na ktorých sa exprezident a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska dohaduje s popradským podnikateľom Michalom Šuligom.

Ešte predtým, ako sa na internete objavilo tretie anonymné video, na ktorom sa hovorí o Kiskovej pozemkovej kauze, sa Igor Matovič v rozhovore pre SME vyjadril, že ak je pravda, čo napísali médiá o Kiskovi po zverejnení týchto záznamov, tak by to mohol byť po voľbách veľký problém.

S podnikateľom Michalom Šuligom sa Kiska vraj stretol len preto, že vyzval bieleho koňa Júliusa Sirockého, aby mu zaplatil peniaze, o ktoré prišiel. Malo ísť o 2-tisíc eur. Exprezident po zverejnení tretieho videa uviedol, že spravil chybu, keď sa vôbec stretával so Šuligom a vraj neodhadol, že ho chcú do niečoho namočiť. „Áno, moja blbosť je, že som sa s tým človekom vôbec stretol a rozprával,“ tvrdí Kiska.

Predseda hnutia OĽaNO vníma celú vec okolo videí týkajúcich sa kauzy Andreja Kisku ako problém, pretože ak by sa záznamy ukázali ako pravdivé, tak podľa Matoviča by exprezident nemal čo robiť v politike.

Súvisiaci článok:

Kollár na čele parlamentu a zablokovanie Blahu. Aj tak vyzerá boj proti mafii a systému našich ľudí

„Ak je pravda to, čo píše Denník N, že to vlastne bolo o tom, že Kiska sa dohadoval, že tu to daj vlastne tomu bielemu koňovi 2 000 eur,…“ moderátorka Matovičovi na túto vetu odvetila, že zo zverejneného záznamu nie je jasné, o čom presne Kiska so Šuligom hovorí.

„Ak je pravda, že to bolo vlastne o tom, že Kiska sa dohadoval, aby tam tých 2-tisíc išlo a on to potom poslal jemu na účet a on sa potom tváril, že akože vymohol sumu alebo odškodnenie za to, že mu (Sirocký) predal niečo ukradnuté, tak by to bol veľmi vážny problém. Veľmi vážny problém a taký človek by v politike ani pôsobiť nemal,“ dodal Matovič.

„Ak toto by bola pravda, je to mimoriadne vážny problém, lebo potom vlastne klamal celému Slovensku,“ vyhlásil líder obyčajných ľudí v rozhovore. Matovič ďalej uviedol, že sa chce s Kiskom osobne rozprávať o zverejnenom videu, na ktorom exprezident hovorí so Šuligom. Ak je video pravé, tak by ho mali autori podľa šéfa hnutia OĽaNO zverejniť celé a nezostrihané.

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...