Progresívka vytiahla na komentátora paragraf trestného zákona, lebo poukázal na islamizáciu Európy a jej hrozbu pre LGBT osoby

Lucia Plaváková, kandidátka PS (Zdroj: Youtube)

Kandidátku progresívcov Luciu Plavákovú pod jedným z facebookových príspevkov o nútenom odchode LGBT ľudí do zahraničia upozornil komentujúci na hrozbu islamizácie Európy. Uviedol pritom, že v blízkej budúcnosti sa budú homosexuáli zrejme cítiť menej bezpečne na Západe ako na Slovensku. Tá mu v odpovedí pohrozila trestným zákonom.

Ľudia z prostredia LGBT musia utekať do zahraničia, aby žili život bez diskriminácie. Myslí si to Lucia Plaváková, kandidátka za stranu Progresívne Slovensko.

Vo svojom príspevku, ktorý bol uverejnený 11. februára 2020, píše o tom, ako sú ľudia priťahovaní rovnakým pohlavím nútení cestovať do zahraničia, aby tam mohli žiť „bez diskriminácie a pocitu menejcennosti“.

LGBTI ĽUDIA SÚ NÚTENÍ HĽADAŤ ŽIVOT BEZ DISKRIMINÁCIE A BEZ POCITU MENEJCENNOSTI V ZAHRANIČÍ Jedným zo základných…

Gepostet von Lucia Plaváková • Progresívne Slovensko am Dienstag, 11. Februar 2020

Niečo lepšie, niečo horšie

Spomína prípady Slávky a Dagmar, ktoré spolu uzatvorili partnerstvo vo Veľkej Británii, alebo Jany a Simony, ktoré spolu zase žijú v Španielsku. Podľa Plavákovej bola možnosť manželstva pre homosexuálov dôležitý argument pri rozhodovaní sa týchto žien, do ktorej krajiny sa presťahujú.

Predstava západnej Európy ako vhodného útočiska pre páry rovnakého pohlavia prišla zvláštna minimálne jednému komentujúcemu. Aj keď je pravda, že v skutočnosti sú zákony ohľadom spolužitia párov rovnakého pohlavia na Západe liberálnejšie, môžu sa potýkať s iným problémom.

Pod príspevkom progresívnej kandidátky totiž komentujúci podotkol, že na Západe rastie moslimská populácia. Podľa prognóz inštitútu Pew Research totiž môže v roku 2050 žiť vo Švédsku až 30 % moslimov a v prípade Francúzska, Rakúska, Belgicka, Nemecka, Nórska, Veľkej Británie, Fínska či Holandska môže tento údaj predstavovať 15-20 %.

Islam pritom rozhodne nie je k homosexualite naklonený. Svedčí o tom aj skutočnosť, že v trinástich prevažne moslimských štátoch sveta je dokonca homosexualita trestaná smrťou.

Súvisiaci článok:

Európa oslávi 25. výročie Schengenu. S uzavretými hranicami

Rady sa vrátia

„Západná Európa sa islamizuje, presadzuje sa tam právo šaria, kde sa homosexualita trestá smrťou. Verím, že Slávka, Simona aj Jana sa radi vrátia potom na Slovensko,“ vyjadril svoj názor komentujúci. O pár dní neskôr reagovala na komentár Plaváková.

„Vladimir, robím si screenshot. Viď par. 424 Trestného zákona,“ odpovedá Plaváková.

Vlákno pod príspevkom kandidátky

Komentujúci neskôr odpovedal opäť, pričom podotkol, že kandidátka PS zrejme nepochopila, čo chcel napísať. „Som presvedčený, že o pár rokov sa tieto ženy budú cítiť na Slovensku oveľa bezpečnejšie, ako v západnej Európe. Tu im nik ubližovať nebude,“ píše v komentári.

Trestný zákon

Čo vlastne hovorí zákon, na ktorý sa odvoláva progresívna kandidátka? Spomínaný paragraf rieši podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Túto skutkovú podstatu však komentár, podľa všetkého, nenapĺňa.

„Kto verejne podnecuje k násiliu alebo nenávisti voči skupine osôb alebo jednotlivcovi pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, etnickej skupine, pre ich skutočný alebo domnelý pôvod, farbu pleti, sexuálnu orientáciu, náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania, alebo verejne podnecuje k obmedzovaniu ich práv a slobôd, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky,“ píše sa v zákone.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...