Izraelská armáda ostreľovala ciele militantov v Gaze a v Sýrii

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Izraelská armáda uskutočnila letecké útoky na ciele palestínskej militantnej organizácie Islamský džihád v Gaze a v Sýrii. Stalo sa tak v reakcii na raketovú paľbu militantov. Ozbrojené sily uviedli, že zasiahli ciele militantov južne od Damasku a v Pásme Gazy v nedeľu.

Na margo priznaného útoku v Sýrii, čo je pre Izrael zriedkavé, armáda oznámila, že útočila na “centrum aktivít Islamského džihádu”. Sýria uviedla, že zostrelila väčšinu z izraelských rakiet.

V Gaze utrpeli podľa zdravotníkov zranenia štyria ľudia, žiadne obete v dôsledku izraelských náletov však nehlásili. Útoky sa uskutočnili po tom, čo južný Izrael skôr počas nedele zasiahlo najmenej 20 rakiet vypálených z Pásma Gazy.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...