Poprad prvýkrát v sezóne dobyl Steel arénu, zažiaril trojbodový P. Svitana

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Hokejisti Popradu úspešne vstúpili do nadstavbovej časti slovenskej najvyššej súťaže. V nedeľňajšom zápase Tipsport ligy zdolali domáce Košice 3:1 a vôbec prvýkrát v tomto ročníku zdolali svojho rivala na jeho ľade. Predošlé dva vzájomné duely v Steel aréne sa skončili zhodným výsledkom 2:1, no vtedy sa z víťazstva tešili zverenci Petra Draisaitla. Hrdinom zápasu bol krídelník prvého popradského útoku Patrik Svitana, ktorý strelil víťazný gól a na zvyšné dva prihral.

Na prvý gól čakali diváci až do 25. min, keď sa strelecky presadil obranca Mike Dalhuisen. Tomu sa pod Tatrami po prestupe z Michaloviec darí a v štrnástich zápasoch zaznamenal jedenásť bodov (5+6). V tretej tretine zvýšil náskok hostí premeneným trestným strieľaním Patrik Svitana a napokon sa práve jeho gól ukázal byť tým víťazným. V 51. min Jakub Sukeľ znížil skóre na 1:2, ale 70 sekúnd pred koncom uzavrel gólový účet duelu Marek Zagrapan.

Tipsport liga 2019/20 – nadstavbová časť – 1. kolo skupiny o 1. – 6. miesto
HC Košice – HK Poprad 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 51. J. Sukeľ (Milý) – 25. Dalhuisen (Larkin, P. Svitana), 48. P. Svitana (trestné strieľanie), 59. Zagrapan (P. Svitana, Martin Chovan)

Zostávajúci nedeľňajší program skupiny o 1. – 6. miesto:
HC 05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín (16.00)
HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen (17.00)

Zostávajúci nedeľňajší program skupiny o 7. – 12. miesto:
HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky (16.00)
HK Dukla Ingema Michalovce – HC 07 WPC Koliba Detva (17.30)

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...