Zastavenie protestov kvôli Kiskovi? Múdre hlavy sa mýlili. Vyrastá z neho politický bonsaj a Matovič je 2-krát silnejší, píše komentátor

Andrej Kiska (Zdroj: SITA)

Plán spraviť z Kisku vodcu novej opozície a vytlačiť Matoviča na okraj očividne nevyšiel, píše komentátor portálu Aktuality Dag Daniš. Napriek tomu, že boli pre vznik Kiskovej strany zastavené protesty Za slušné Slovensko je vo výsledku Kiska ponárajúca sa loď, zatiaľ čo Matovič sa môže stať víťazom blížiacich sa volieb.

Komentátor portálu Aktuality Dag Daniš na sociálnej sieti poukázal na to, že s Kiskom aj progresívcami to nevyzerá dobre. Vysvetľuje, ako na jar 2018 bolo ‚nakázané‘ zabrzdiť vtedajšie protesty, aby sa počkalo na novú stranu bývalého prezidenta Andreja Kisku.

„Keď na jar 2018 vrcholili verejné protesty a tlak na predčasné voľby, múdre hlavy usúdili, že treba pribrzdiť. A sformovať alternatívu,“ píše Daniš a dodáva, že plán bol počkať na založenie Kiskovej novej strany a vytlačiť Matoviča.

Ľuďom z iniciatívy Za slušné Slovensko bolo podľa komentátora povedané, aby zrušili protesty. Poslúchli, no nerozumeli, prečo to mali spraviť. Následne došlo k založeniu strany Andreja Kisku Za ľudí, pričom jeden z lídrov iniciatívy Juraj Šeliga sa stal jej členom.

Múdre hlavy sa mýlili

„Odvtedy vnímam Za slušné Slovensko ako politickú PR agentúru v službách novej opozície‘, podotýka Daniš a dodáva, že ‚múdre hlavy,‘ ktoré radili čakať na Kisku sa mýlili. Vidieť to napríklad na posledných volebných preferenciách.

„Matovič je dvakrát silnejší ako pred dvoma rokmi. Má nakročené k jasnému volebnému víťazstvu,“ dodáva komentátor. Zatiaľ čo z Kisku, ktorý má podľa kontroverzného podnikateľa Michala Šuligu záľubu v kupovaní kradnutých pozemkov, vyrastá „politický bonsaj“.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...