Fialkovú pripravili o lepší výsledok zle pripravené lyže. Je mi z toho do plaču, hovorí

Paulina Fialková (Zdroj: SITA)

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková ukončila svoje vystúpenie na MS v talianskej Anterselve 15. miestom v pretekoch s hromadným štartom. Na strelnici spravila iba jednu chybu, ale až 25. bežecký výkon ju odsunul mimo medailových pozícii. Dôvodom nebola iba únava z náročného programu, ale tiež nie najlepšia pripravenosť lyží.

“Neviem, čo mám k tomu povedať. Pri každom štarte sa musí niečo pokaziť – je to neuveriteľné. Dnes musím povedať veľkú kritiku na servisný tím. V každom kole ma obiehalo päť-šesť pretekárok a nemohla som s tým nič urobiť. Bojovala som sama so sebou a streľba ma zachránila pred tým, aby som nebola úplne vzadu. Mrzí ma to,” povedala Paulína Fialková v rozhovore pre RTVS.

Slová o nevydarenej práci servisného tímu dokazujú aj štatistické údaje. Paulína Fialková bola na trati o 2:33 min pomalšia než Nemka Denise Herrmannová, o osem sekúnd ju zdolala sestra Ivona a napríklad priemerná bežkyňa Jekaterina Jurlovová-Perchtová nadelila rodáčke z Brezna 81 sekúnd. “Ráno som sa zobudila prechladnutá a ťažko sa mi rozpráva. Napriek tomu som zvládla rozjazdenie, nástrel a išla som do toho na maximum. Je mi z toho až do plaču,” uviedla staršia zo sestier Fialkových.

Paulína Fialková nebude na svetový šampionát v Anterselve spomínať v dobrom. Nedosiahla ani jedno umiestnenie v Top 10 a jej najlepší výsledok bola práve 15. priečka z “masáku”. Vytúženého cenného kovu sa nedočkala, ale verí, že sa jej v to v kariére niekedy podarí. “Pre mňa bude medaila na nejakom vrcholnom podujatí niečo, na čo budem asi dlho čakať a o to viac si to potom budem vážiť,” dodala.

Kým Paulíne Fialkovej sa v Anterselve nedarilo podľa predstáv, jej sestra Ivona dosiahla dva vynikajúce výsledky. V šprinte na 7,5 kilometra skončila deviata a v následnej “stíhačke” skončila ešte o tri priečky lepšie. “Splnila som si tri ciele. V každom individuálnom štarte som bodovala, konečne som sa prehupla do Top 6 a tiež som si vyskúšala preteky s hromadným štartom. Dnes však viacero faktorov hralo proti mne, lyže neboli vôbec dobré a už v prvom kole som vedela, že to bude zlé,” povedala pre RTVS Ivona Fialková.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...