V Benátkach predčasne ukončia karneval, aby zabránili šíreniu koronavírusu

Benátky, ilustračná fotografia (Zdroj: SITA)

Talianske úrady oznámili, že rušia karnevalové podujatia v Benátkach. Usilujú sa tak zabrániť šíreniu nového koronavírusu, ktorý v krajine potvrdili už u najmenej 133 ľudí. Guvernér regiónu Benátsko Luca Zaia oznámil, že opatrenie začne platiť od polnoci. Karneval, ktorý do Benátok láka desiatky tisíc návštevníkov, by trval do utorka.

V meste a celom regióne tiež zavrú školy, univerzity, múzeá a ďalšie verejné miesta. Toto opatrenie bude platiť prinajmenšom do 1. marca.

Takmer všetky talianske prípady ochorenia COVID-19, ktoré koronavírus šíri, sú na severe krajiny. V regióne Lombardsko je podľa tamojšieho guvernéra Attilia Fontanu 89 prípadov, pričom v jeho metropole Miláno je minimálne jeden. V Benátsku je najmenej 17 prípadov. V samotných Benátkach mali pozitívne testy traja osemdesiatnici, ktorých hospitalizovali v kritickom stave. Približne dvanásť miest na severe Talianska je v dôsledku šírenia koronavírusu uzavretých.

Ochorenie si vyžiadalo v Taliansku aj smrť dvoch starších ľudí. Najmenej 18 hospitalizovaných pacientov je na jednotke intenzívnej starostlivosti, tvrdia úrady.

Celkovo sa koronavírusom nakazilo už viac ako 78-tisíc ľudí v 29 krajinách. Najviac prípadov je v pevninskej Číne, ktorá je v epicentre nákazy, a to celkovo 76 936. Na COVID-19 tam zomrelo 2 442 ľudí. Prudký nárast prípadov zaznamenali v Južnej Kórei, kde vláda vydala pred vírusom najvyššiu výstrahu. Vírus tam potvrdili u 602 osôb, pričom šesť ľudí zomrelo. Nárast prípadov eviduje aj Irán, ktorý hlási 43 potvrdených prípadov a osem mŕtvych.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...