Gypsy King je späť. Tyson Fury zasypal Wildera spŕškou úderov a vyhral na technický knokaut

Tyson Fury a Deontay Wilder (Zdroj: SITA)

Wilder a Fury sa stretli v ringu už v decembri 2018, no vtedy sa zápas skončil remízou.

Brit Tyson Fury sa stal šampiónom ťažkej váhy organizácie WBC. V ostro sledovanom sobotňajšom súboji v americkom Las Vegas jednoznačne zdolal domáceho Deontaya Wildera. V treťom aj piatom kole poslal Fury súpera na zem a napokon 1:39 min pred koncom siedmeho kola po sérii dobre trafených úderov rozhodca Kenny Bayless ukončil zápas tzv. technickým knokautom. Pre Wildera to bola vôbec prvá prehra v profesionálnej kariére.

Wilder a Fury sa stretli v ringu už v decembri 2018, no vtedy sa zápas skončil remízou. Tentokrát bol 31-ročný Brit jasne lepší a svojou aktivitou prekvapil dovtedy nezdolaného boxera. Fury tvrdo útočil od úvodného gongu prvého kola a celkovo štyrikrát poslal Američana k zemi, ten bol však počítaný iba vo dvoch prípadoch. Sebavedomý Brit bol lepší v každom kole, v poslednom siedmom súpera zatlačil k povrazom a napokon bol z jeho rohu hodený uterák do ringu. Wilder v rozhodujúcom okamihu síce nepadol, ale zjavne otrasený už nevládal pokračovať. Tridsaťštyriročný Wilder bol šampión ťažkej váhy organizácie WBC nepretržite od roku 2015 a jedenásťkrát dokázal svoj titul obhájiť.

Wilder po zápase priznal, že tentokrát na Furyho nemal. “Nebudem hľadať výhovorky. Bol lepší. Prial by som si, aby ma ľudia v mojom ‘rohu’ nechali pokračovať. Urobili však to, čo urobili,” vyjadril sa Američan krátko po svojej prehre. Donedávna mal na konte 42 výhier a nula prehier, pričom svojich súperov až 41-krát “ukončil” ešte pred koncom dvanásteho kola.

Fury uznal aj kvality súpera. “Skutočne ukázal srdce šampióna. Je to bojovník, vráti sa späť a bude opäť šampiónom. Kráľ sa však vrátil na svoj trón. Gypsy King je späť. Všetko ma už odpísali, ale ja som ničiteľ,” povedal britský boxer. Svoju bilanciu upravil na 30 výhier a jedna remíza. V 21 prípadoch o svojom triumfe rozhodol K.O. Jeho víťazstvo sledovalo v MGM Grand Garden Arene v Las Vegas 15 816 divákov.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...