Svet čaká možno najlepší boxerský zápas za posledné roky

Dontay Wilder (vľavo) a Tyson Fury (Zdroj. SITA)

Už 22. februára sa uskutoční dlho očakávaný zápas dvoch doposiaľ neporazených šampiónov ťažkých váh. O titul kráľa organizácie WBC si to rozdá Američan Deontay Wilder a Brit Tyson Fury.

Pôjde o ich druhý vzájomný zápas. Ten prvý, ktorý sa konal ešte 1. decembra 2018, sa skončil prekvapivou remízou. Od tej doby ubehol už nejaký čas a obaja borci si udržujú stabilnú výkonnosť a hlavne neporaziteľnosť.

Hneď, ako sa ich prvý zápas skončil remízou, sa začalo špekulovať o odvete. Aj promotéri zápasu hovoria, že je to jeden z najväčších zápasoch v superťažkej váhe za posledných 20 rokov. Bude to možno tak pamätný duel, ako keď Lennox Lewis zničil Mikea Tysona pred 18 rokmi v Memphise.

Fury svojim boxerským dojmom v prvom dueli pôsobil veľmi dobre. Dalo by sa povedať, že väčšinu času v zápase dominoval. No Wilder je typ boxera, ktorý môže jednou jedinou ranou ukončiť zápas, ktorý nemá plne pod kontrolou.

Presvedčil sa o tom aj Fury, ktorý sa ocitol na zemi dvakrát. Druhýkrát to bolo vo veľmi diskutovanom 12. kole, keď sa zdalo, že je už po zápase. No Fury sa dokázal postaviť a dokonca ešte skúsil byť ku koncu súboja aj aktívnejší.

Fury je jediný boxer v histórií, ktorý sa dokázal zdvihnúť zo zeme po Wilderovej obávanej pravačke. Zo 42 dueloch ich Wilder 41 ukončil K.O. To je neuveriteľná bilancia tohto bronzového medailistu z olympijských hier v Pekingu.

Obaja merajú viac ako dva metre, takže disponujú dlhými rukami, ktoré vedia prekvapiť. Fury je ešte o šesť centimetrov vyšší. Aj ohľadom  výšky si aktéri vymenili pár štipľavých slov. 

„Pozri aký si malý ty trpaslík“ reagoval Fury. Wilder mu nato odvetil „ty si bol prvý, kto padol na zem, a ja som stál nad tebou. Ak hovorí, že nemyslí na 12. kolo, tak klame, stále ho bude mať v hlave“ dodal ešte na provokáciu Furyho Deontay Wilder.

Pri nočnej tlačovej konferencii oba tvrdí chlapi demonštrovali svoju pripravenosť. Oboch aktérov brzdili ich tímy. Či to bola len reklama, ťažko povedať, ale všetko sa dozvieme až v ringu. Záujem o zápas je veľký. Hala MGM v Las Vegas bola vypredaná takmer ihneď.

Deontay Wilder vs Tyson Fury II

 • O titul WBC, The Ring
 • nedeľa 23. februára cca 5.00 SEČ (TV Dajto), MGM Grand Garden Arena
 • ringový rozhodca: Kenny Bayless (USA)

Deontay Wilder (USA)

 • narodenie: 22. októbra 1985 (34 rokov), Tuscaloosa
 • výška: 201 cm
 • rozpätie rúk: 211 cm
 • bilancia: 42–0–1 (41 KO)
 • bronz na OH 2008, súčasný šampión WBC v superťažkej váhe

             Tyson Fury (V. Brit.)

 • narodenie: 12. augusta 1988 (31 rokov), Manchester
 • výška: 206 cm
 • bilancia: 29–0–1 (20 KO)
 • bývalý šampión WBA (Super), IBF, WBO, IBO, The Ring v superťažkej váhe, súčasný lineárny šampión

— Rastislav Harakaľ

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...