Vlhovej sa dnes v zjazde darilo menej. Obsadila 14. priečku

Petra Vlhová (Zdroj: SITA)

Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová sa stala víťazkou sobotňajšieho zjazdu Svetového pohára v domácom stredisku Crans Montana. Dvadsaťosemročná zjazdárka nadviazala na svoj piatkový triumf a v prestížnom seriáli pretekov si pripísala na konto 26. víťazstvo, z toho deviate v zjazde.

Rodáčka z Sorenga opäť zarmútila svoju krajanku Corinne Suterovú, ktorú tentoraz zdolala o dve stotinky. Poradie na stupňoch víťaziek doplnila 23-ročná Rakúšanka Nina Ortliebová, na prvú priečku stratila iba 0,05 sekundy.

Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej sa nedarilo tak dobre ako v piatok. Rodáčka z Liptovského Mikuláša nezopakovala svoje štvrté miesto a s mankom jednej sekundy skončila na delenom 14. mieste.

Rovnaký čas ako trojnásobná medailistka z majstrovstiev sveta totiž dosiahla aj domáca Švajčiarka Priska Nuferová. Slovenka opäť stratila najviac v hornej časti trate, kde jej manko narástlo na 0,72 sekundy. Následne dokázala v technickej časti konkurovať aj Gutovej-Behramiovej, ale na prienik do Top 10 to nestačilo.

“Všetok čas som stratila v hornej časti a odtiaľ som si to viezla až do cieľa. Nie som z toho nadšená, trošku som sa trápila, ale mám aspoň nejaké body. Trať bola o niečo mäkšia, pretože som štartovala neskôr ako včera. Už to musím hodiť za hlavu, zajtra sú ešte jedny preteky a potom si trošku oddýchnem,” povedala Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Petra Vlhová získala ďalších osemnásť bodov do celkového poradia Svetového pohára a na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú stráca už len 86 bodov. Súťažný program v Crans Montane uzavrie nedeľňajšia alpská kombinácia a v prípade víťazstva by sa Slovenka mohla dostať na prvú priečku.

Muselo by jej však pomôcť aj zaváhanie Federicy Brignoneovej. Talianka s odstupom 0,35 sekundy obsadila v sobotu štvrté miesto a momentálne má na konte o 59 bodov viac než Vlhová.

“V slalome sa cítim dobre, takže bude dôležité ísť dobre kolo Super G a nestratiť veľa. Určite dám do toho všetko. Slalom bude zaujímavý, pretože je veľmi teplo a trať bude časom veľmi mäkká. Budem sa veľmi koncentrovať na Super G, aby som ho zašla čo najlepšie a v slalome budem naháňať, čo sa bude dať,” povedala Vlhová pred nedeľňajšou alpskou kombináciou.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...