Google zablokoval niektoré antikampaňové videá a bannery Smeru

Záber z videa Smeru o Andrejovi Kiskovi (Zdroj: Facebook)

Jeden z najväčších technologických gigantov, spoločnosť Google, v rámci svojej platformy Google Ads zablokoval kampaňové materiály najsilnejšej vládnej strany Smer-SD.

Podľa portálu živé.sk, ktorý spadá pod web Aktualít, ide o približne 3 desiatky reklám či bannerov a dve videá umiestnené na stránke YouTube.

Z iniciatívy koho sa tak skutočne stalo nie je možné jednoznačne tvrdiť, avšak redaktor článku dodáva, že na niekoľko spotov upozornilo svetoznámu spoločnosť aj samotné živé.sk.

V týchto kontroverzných materiáloch Smer napríklad tvrdil, že v prípade zvolenia Andreja Kisku prídu do krajiny tisícky migrantov, Richardovi Sulíkovi prisudzovali ambíciu zaviesť 6 dňový pracovný týždeň a politika Michala Trubana by vraj podľa nich zase dospela k legalizácii drog.

„Nielenže ostro atakujú politických konkurentov, zároveň sú na hranici pravidiel pre Google Ad,“ píše na ich margo redaktor portálu.

Denník S o reakciu na tvrdenia o krokoch spoločnosti Google požiadal aj stranu Smer. O prípadnú odpoveď budeme článok aktualizovať.

— TOD

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...