Volko skončil v Madride tretí a vylepšil národný rekord

Ján Volko (Zdroj: SITA)

Slovenský šprintér Ján Volko skončil vo finále behu na 60 m na záverečnom siedmom mítingu prestížneho seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT) v Madride tretí, no časom 6,55 sekundy o dve stotinky zlepšil vlastný rekord SR z poľskej Torune v roku 2018.

Volka v madridskom finále v hale Gallur Municipal Sports Center zdolali iba Američania Ronnie Baker (6,44) a Demek Kemp (6,48) a rovnaké je aj konečné poradie v prestížnom seriáli WAIT. Baker vyhral s 30 bodmi pred Kempom (24) a Volkom (20).

Zverencovi Nade Bendovej a Róberta Kresťanka vyšiel útok na rekord SR na štvrtý raz, keď predtým v tomto roku svoj rekord 6,57 vyrovnal vo finálových behoch na mítingoch WAIT v Düsseldorfe a Liévine a takisto v piatkovom rozbehu v Madride, v ktorom skončil druhý za Bakerom (6,50), tretí za Volkom finišoval ďalší Američan Mike Rodgers (6,61), ktorého vo finále diskvalifikovali pre uliaty štart.

Dvadsaťtriročný Bratislavčan dosiahol v rozbehoch celkovo tretí najlepší čas, rýchlejší od neho bol ešte víťaz II. behu Japonec Šuhei Tada (6,56).

V piatich vystúpeniach na mítingoch WAIT raz vyhral (Toruň) a štyrikrát skončil tretí.

„Som neskutočne veľmi šťastný a spokojný. Teším sa, že sme využili núkajúcu sa šancu a napokon sme sa rozhodli štartovať aj v Madride. Veľká vďaka patrí Bohu, celému tímu, rodine, všetkým, čo mi fandili a najmä trénerke Naďke, ktorá celé turné odmakala so mnou. Takisto jej rodine, ktorá jej umožnila, aby ho so mnou absolvovala. Slovenský rekord je odmena pre všetkých, ktorí ma podporujú,“ povedal Ján Volko pre web SAZ www.atletika.sk.