Predsedníctvo DS galkovcov podržalo. Do volieb ideme so silnou kandidátkou, vravia

Jozef Rajtár, Jana Kiššová (nie je členkou DS), Natália Blahová a Ľubomír Galko (Zdroj: Facebook/Ľubomír Galko)

Predsedníctvo Demokratickej strany (DS) plne stojí za poslancami Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Ľubomírom Galkom, Natáliou Blahovou, Jozefom Rajtárom, Vladimírom Slobodom, Renátou Kaščákovou, Miroslavom Ivanom a Radoslavom Pavelkom.

Agentúru SITA o tom informovala Silvia Šimeková z tlačového oddelenia strany po dnešnom predsedníctve. Ako ďalej uviedli, DS ide jednotne a so silnou kandidátkou do volieb, posilnená zápasom o naše ideály.

Siedmi nezaradení poslanci, ktorí sú dnes členmi DS, sa v utorok 18. februára prezentovali na úvod mimoriadnej schôdze parlamentu. Dopomohli tak k tomu, aby bol počet prezentujúcich sa 77 a parlament tak bol uznášaniaschopný.

Predseda DS Michal Kravčík v reakcii na to uvedených poslancov okolo Ľubomíra Galka vyzval, aby odišli z kandidátky strany. Podľa neho sa totiž rozhodli podieľať na volebnej korupcii.

Mimoriadna schôdza NR SR bude pokračovať 25. februára rozpravou ku skráteniu legislatívneho konania pre vládne návrhy zákonov o zavedení trinásteho dôchodku pre penzistov, o zvýšení rodinných prídavkov o sto percent a o zrušení diaľničnej známky pre autá do 3,5 tony. Jej posledným bodom je vyslovenie súhlasu parlamentu s Istanbulským dohovorom. Očakáva sa, že parlament súhlas s dohovorom nevysloví.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...